Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Tamara

Zdrobnienia: Tamarka, Tamarunia, Tamarcia, Tamareczka, Tamcia, Tamunia, Tami

Imię Tamara pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza palmę daktylową. Tama łączy w sobie skrajne cechy - kruchość, nieprzewidywalność i żywiołowość. Każdą porażkę traktuje niezwykle osobiście. Tamara uwielbia, kiedy dużo się dzieje i zawsze angażuje się w pracę. Niekiedy bywa rozkapryszona jak dziecko, uparta oraz wybuchowa. Ta kobieta umie manipulować ludźmi tak, by się nią opiekowali, podczas gdy ona prowadzi całkowicie beztroskie i barwne życie.

Cechy osoby noszącej imię Tamara

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
palma daktylowa
Główne cechy
radosna, beztroska
Predyspozycje zawodowe
artystka, bibliotekarka
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
3 czerwca

Rodzina i związki
Tamara musi mieć wokół siebie rodzinę i bliskich. Ta kobieta nie umie żyć w samotności. Ta kobieta ma ogromną potrzebę bycia kochaną. Tama nie może się opędzić od adoratorów, którzy chcą być dla niej najlepszymi opiekunami. Kobieta nosząca to imię jest niezwykle wrażliwa. Sensem jej egzystencji jest szeroko pojęta miłość. Tamara kocha całym sercem, ale boi się zostać skrzywdzoną i często nie angażuje się w swoje związki. Partner Tamary musi być cierpliwy i przygotowany na to, że ta kobieta nie jest najczulszą kochanką.

W towarzystwie
Tamara ma wielu znajomych, ale niewielu przyjaciół. Ludzie uciekają od niej, kiedy jest rozkapryszona i niestabilna emocjonalnie. Ta kobieta często zmienia zdanie, nie licząc się z konsekwencjami swoich decyzji. Tamara ma w sobie energię i radość życia. Umie rozweselić swoje towarzystwo, ale jednocześnie nie pozwala się poznać i roztacza wokół siebie swego rodzaju pancerz. Mimo iż Tamara obraca się wokół wielu ludzi, tak naprawdę nikt nie zna jej dobrze.

W pracy
Tamara niestety często odnosi porażki zawodowe. Jest bardzo zaangażowana i ambitna, ale łatwo gubi rytm i traci doskonałe okazje do rozwoju. Bywa, że mówi za dużo, przez co traci zaufanie współpracowników Tamara nie boi się trudnej pracy i lubi, kiedy zmiany dzieją się szybko oraz spontanicznie. Tamara często buja w obłokach i ciężko jej się zmobilizować do pracy. Mimo iż ma w sobie ogromny potencjał, rzadko umie go właściwie wykorzystać.

Przysłowia od imienia Tamara
Brak
Znani imiennicy
Tamara Feldman - aktrorka, Tamara Smirnowa - astronomka, Tamara Sorbian - reżyserka i scenarzystka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski, hiszpański - Tamara, rosyjski - Тамара

Zobacz inne imienia żeńskie na literę T

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane