Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Zdzisława

Zdrobnienia: Zdzisia, Zdzinia, Zdziśka, Zdziunia. Sławka, Sławunia, Sławeczka

Imię Zdzisława jest żeńską formą imienia Zdzisław, oznaczającego osobę obiecującą sławę. Zdzisława lubi być w centrum uwagi i pracuje po to, by mieć wysoką pozycję społeczną. Ta kobieta doskonale czuje się na stanowiskach związanych z zarządzaniem. Zdzisława do świetna manipulantka, która ustawia ludzi i sytuacje tak, by odnieść jak najwięcej korzyści. Kobieta o tym imieniu uwielbia przebywać na łonie natury., Ceni sobie wieloletnie przyjaźnie i jest wyjątkowo czułą matką.

Cechy osoby noszącej imię Zdzisława

Pochodzenie
staropolskie, od imienia Zdzisław
Znaczenie
osoba zapowiadająca sławę
Główne cechy
radosna, pracowita
Predyspozycje zawodowe
pielęgniarka, prawniczka
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
3 i 29 stycznia, 28 listopada oraz 16 grudnia

Rodzina i związki
Zdzisława jest niezwykle opanowana, przez co może sprawiać wrażenie nieco oziębłej. Ta kobieta wspaniale planuje i jest zdyscyplinowana, dzięki czemu jej dom zawsze lśni. Zdzisława nie znosi nieporządku i zawsze musi wiedzieć, gdzie co się znajduje. Partner Zdzisławy będzie miał z nią szczęśliwy, ale pełen różnic związek. Aby odnaleźć szczęście u boku Zdzisławy partner musi wykazać się dużą cierpliwością i wyrozumiałością dla jej nastrojów.

W towarzystwie
Zdzisława lubi przebywać w towarzystwie, ale kiedy tylko może, ucieka na łono natury. Ta kobieta rzadko mówi o sobie, skupiając się przede wszystkim na słuchaniu swoich przyjaciół. Zdzisława lubi być doceniana za swoje osiągnięcia, ale nigdy się nimi przesadnie nie chwali. Kobieta nosząca to imię ceni sobie luksus i dobra materialne, przez co może być oceniana jako próżna. Mimo iż jest opanowana, lubi dzikie przygody i spontaniczne wyjazdy.

W pracy
Zdzisława to urodzona liderka, która często osiąga cele za wszelką cenę.Ona potrafi manipulować współpracownikami tak, by wykonywali zadania zgodnie z jej instrukcją. Zdzisława nie lubi narzucania jej zdania. Uwielbia pracę i ucieka od wszelkiej nudy. Zdzisława zawsze wierzy w swoje możliwości i z trudem przyjmuje porażki.

Znani imiennicy
Zdzisława Sośnicka - piosenkarka, Zdzisława Janowska - polityk i posłanka, Zdzisława Donat - śpiewaczka
Formy obcojęzyczne
łacina - Sdislava, niemiecki - Zdislava, włoski, czeski - Zdeslava

Zobacz inne imienia żeńskie na literę Z

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane