Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Zyta

Zdrobnienia: Zytka, Zytunia Zycia, Zytulka, Zytusia, Zytuś

Imię Zyta pochodzi z języka włoskiego od słowa zita, które oznacza dziewczynę. Zyta jest kobietą- wulkanem, która jest tytanem pracy, wyróżnia się inteligencją i wyznaje pragmatyczne podejście do życia. Zyta poświęca swoje żucie pracy i bardzo źle reaguje na wszelkie niepowodzenia. Kobieta nosząca to imię lubi wszystko, co ma jakiś charakter i nie jest bezbarwne. Zyta ma ogromną chęć pomagania i zapędy do pracy charytatywnej. Kobieta o tym imieniu ma silne poczucie niezależności i nie pozwala każdemu się do siebie zbliżyć. Kiedy Zyta założy rodzinę, praca przestaje dla niej istnieć.

Cechy osoby noszącej imię Zyta

Pochodzenie
włoskie
Znaczenie
dziewczyna
Główne cechy
pracowita, nieufna
Predyspozycje zawodowe
nauczycielka, zawody związane z pracą charytatywną
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
24 kwietnia

Rodzina i związki

Zyta to kobieta wolna, niezależna i całkowicie samodzielna. Taka też bywa w związku, dlatego jej partner musi umieć zaakceptować jej zachowania oraz potrzeby. Zyta świetnie czuje się w roli matki i to jest jej cel życiowy. Dla tej kobiety największe szczęście znajduje się we własnym domu. Zyta jest jednocześnie czuła i wymagająca, zarówno wobec dzieci, jak i partnera. Zyta nie słucha rad innych osób i zawsze postępuje tak, jak sama uważa za stosowne.

W towarzystwie
Zyta nie jest ani łatwą partnerką, ani bezproblemową przyjaciółką. Lubi przebywać w towarzystwie, ale zawsze jest tą najbardziej zdystansowaną. Zyta mało mówi o sobie i nie ukazuje swoich słabości. Ta kobieta zawsze kroczy swoją drogą i nie lubi się narażać na jakąkolwiek krytykę. Mimo iż Zyta sama nie dopuszcza do siebie obcych ludzi, chętnie pomaga innym ludziom. Dodatkowo, Zyta kocha sztukę i wszystko, co z nią związane.

W pracy
Zyta to kobieta urodzona do pracy i zdobywania kolejnych szczebli kariery. Ta kobieta jest zmotywowana, pracowita i sumienna. Dla Zyty praca jest sensem życia aż do momentu, w którym nie założy rodziny. Zyta nie lubi nowości i lubi postępować według znanych schematów. Wszystko analizuje i wybiera zadania, które przyniosą jej najwięcej korzyści. Zyta nie uznaje dróg na skróty. Kobieta o tym imieniu to artystyczna dusza, która kocha piękno.

Przysłowia od imienia Zyta
brak
Znani imiennicy
Zyta Gilowska - wicepremier Polski, Zyta Oryszyn - pisarka, Zita Funkenhauser - niemiecka florecistka, Zyta Parmeńska - cesarzowa Austrii
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski, hiszpański - Zita, francuski - Zite

Zobacz inne imienia żeńskie na literę Z

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane