Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Urszula

Zdrobnienia: Ulka, Urszulka, Ulinka, Ulineczka, Urszulka, Ulunia, Ulusia

Imię Urszula wywodzi się od łacińskiego słowa ursa, oznaczającego niedźwiedzicę. Urszula to kobieta ambitna, która chce ze wszystkimi konkurować. Bywa czasami zbyt stanowcza i nieufna, ale w głębi serca jest bardzo ciepła i przyjazna. Urszula ma skłonności do wybuchów złości. Kobieta nosząca to imię jest doskonałym kierownikiem i świetnie odnajduje się w zawodach z dużą odpowiedzialnością. Urszula lubi przebywać w towarzystwie, ale niejednokrotnie przyjaźni się z kimś dla korzyści. Urszula ma doskonały gust i lubi otaczać się wysoko postawionymi mężczyznami.

Cechy osoby noszącej imię Urszula

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
niedźwiedzica
Główne cechy
ambitna, pracowita
Predyspozycje zawodowe
kierownik, lekarz
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
29 maja, 21 października i 21 listopada

Rodzina i związki
Urszula jest niekwestionowaną panią swojego domu. To jej twierdza i oaza, w której znajduje się wiele interesujących przedmiotów i dzieł sztuki. Ta kobieta nie należy do najbardziej rodzinnych osób i nie dąży do bycia żoną oraz matką. Urszula często wybiera karierę niż życie rodzinne. Uczucia są dla Urszuli jedynie dodatkiem do życia i nie potrafi w pełni zaufać partnerowi. Mężczyzna,. który zdobędzie zaufanie i serce Urszuli zyska w niej wspaniałą żonę i matkę dzieci.

W towarzystwie
Urszula ma zaufane grono przyjaciół. Jeśli w jej otoczeniu pojawi się ktoś nowy, taka przyjaźń z pewnością uwarunkowana jest jakimiś korzyściami materialnymi. Urszula jest spontaniczna i w jej towarzystwie nie ma miejsca na nudę. Kobieta o tym imieniu woli towarzystwo mężczyzn niż kobiet, którym w ogóle nie ufa. Urszula ma bardzo silny charakter i stara się dominować w towarzystwie.

W pracy
Urszula jest zdeterminowana i ambitna, przez co ta kobieta jest wprost skazana na sukces. Ona lubi się otaczać ludźmi na stanowiskach i czerpie z nich inspirację. Urszula bywa pracoholiczką, która przedkłada karierę ponad życie rodzinne. Nie boi się wyzwań i nie ma dla niej zadania nie do wykonania. Urszula nie lubi sprzeciwu, przez co współpracownicy często mają ją za zimną despotkę.

Przysłowia od imienia Urszula
Od Urszuli śnieżnej oczekuj koszuli
Znani imiennicy
Urszula Dudziak - wokalistka, Urszula Radwańska - tenisistka, Urszula Żegleń - filozofka, Urszula Trawińska-Moroz - śpiewaczka operowa
Formy obcojęzyczne
francuski - Ursule, węgierski - Orsolya

Zobacz inne imienia żeńskie na literę U

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane