Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Laura

Zdrobnienia: Lara, Laureczka, Laureńka, Lauri, Laurunia, Laurusia, Lauryś

Imię Laura wywodzi się z łaciny i oznacza wawrzyna. Laura łączy w sobie skrajności. Z jednej strony jest flegmatyczna, a z drugiej żywiołowa i pełna energii. Kobieta o tym imieniu żyje szybko i umie sobie poradzić w każdej sytuacji. Nie podejmuje impulsywnych decyzji i raczej nie słucha swojej intuicji. Laura źle czuje się będąc w cieniu innych ludzi. Mimo iż jest pełna radości, często potrafi dotkliwie odnieść się do wad innych ludzi. Laura ma duże poczucie wartości i zawsze chce być stawiana za wzór.

Cechy osoby noszącej imię Laura

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
wawrzyn
Główne cechy
odpowiedzialna, ciekawa świata
Predyspozycje zawodowe
przewodnik, podróżnik
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
17 czerwca, 3 września oraz 8 i 19 października

Rodzina i związki
Laura jest kobietą ogromnie zmysłową. Bardzo szybko angażuje się w nowe związki, bo w każdym kandydacie widzi potencjalnego partnera na całe życie. Laura kocha podróże i zawsze w ich trakcie wdaje się w romanse. Ona wie, jak manipulować emocjami, a jak już się zakocha, zawzięcie walczy o względy ukochanego. Laura jest wierną żoną, chociaż jej partner musi być oazą spokoju, godzącą się na wszystkie jej zachcianki oraz nieprzewidywalne zachowania. Laura jest oszczędna, a jej rodzinie nigdy niczego nie zabraknie.


W towarzystwie
Laura znana jest jako osoba sympatyczna i uwielbiająca być na świeczniku. Jest lubiana i szybko zyskuje zaufanie innych ludzi. Kobieta lubi mieć grupę stałych znajomych, z którymi wyjdzie na imprezę, wyjedzie w podróż czy też dokona jakiegoś szaleństwa. Laura nie lubi słyszeć słów krytyki, ale też często sama krytykuje czyjeś potknięcia czy wady.

W pracy
Laura pracuje szybko, jest pełna wigoru w szybko rozwiązuje pojawiające się problemy. Czasami bywa apatyczna, skupiając się na głębokich przemyśleniach zamiast intuicyjnym działaniu. Zaletami Laury są wysoce rozwinięte umiejętności manualne, zaradność oraz bogata wyobraźnia. Laura ma wszechstronne wykształcenie, a częste podróże dodają jej wiedzy życiowej.

Przysłowia od imienia Laura
Brak
Znani imiennicy
Laura Łącz - aktorka, Laura Antonelli - włoska aktorka, Laura Pausini - włoska piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Lauren, niemiecki, włoski, hiszpański - Laura, francuski - Laure, rosyjski - Лаура

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Honorata
Piękne imię.
Natalia
Wszystkie cechy charakterystyczne się zgadzają, Laura jaką znam właśnie taka jest.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane