Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bolesław

Zdrobnienia: Bolek, Boluś, Bolko, Boleś

Imię Bolesław pochodzi z języka starosłowiańskiego i oznacza człowieka, który ma zdobyć sławę. Ten mężczyzna uwielbia pracować i dobrze wykorzystuje swoje liczne kontakty.

Cechy osoby noszącej imię Bolesław

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
starosłowiańskie
Znaczenie
bardzo sławny lub ten, który ma zdobyć większą sławę.
Główne cechy
rozsądny, staranny, zapobiegliwy
Predyspozycje zawodowe
dyplomata, wojskowy
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
beżowy
Imieniny obchodzi
29 stycznia, 12, 28 czerwca, 23 lipca, 19 sierpnia.

Bolesław nie jest duszą towarzystwa, ale z pewnością warto mieć go w gronie znajomych. Mężczyzna o tym imieniu nie lubi stagnacji i stara się żyć bardzo aktywnie. Bolesław to samotny wilk, ale kiedy spotka właściwą partnerkę, stanie się czułym i opiekuńczym ojcem rodziny.

Bolesław kocha podróże i często się przeprowadza. Lubi, gdy wokół dzieje się dużo rzeczy, mających wpływ na jego światopogląd. Może się wydawać, że Bolesław nie jest najlepszym kandydatem na męża, ale to tylko kwestia odpowiedniej partnerki. Mężczyznę noszącego to imię trzeba umieć okiełznać. Bolesław sam z siebie nie szuka partnerki i raczej to on powinien zostać zdobyty.

Bolesław to bardzo otwarty i głośny mężczyzna, który musi być wszędzie. To urodzony wodzirej, który zawsze stara się być najlepszy. Lubi przebywać wśród rozrywkowych ludzi, cieszących się dużą popularnością w pewnych kręgach. Bolesław dba o to, by zawsze być w centrum wydarzeń - lubi imprezy, podróże i spotkania z nowymi ludźmi. Ten mężczyzna wszędzie szuka okazji by wypromować siebie albo swój biznes.

Bolesław jest niezwykle pracowitym człowiekiem z szeroką siecią kontaktów. Umie obiektywnie ocenić współpracowników i zaskakuje ich swoim oryginalnym podejściem do wielu spraw. Jego styl pracy można określić jako fantazyjny i nietuzinkowy. Bolesław to wspaniały marketingowiec, który umie zareklamować wszystko, z samym sobą na czele.

  • Imieniny Bolesława: 29 stycznia, 12, 28 czerwca, 23 lipca, 19 sierpnia.

  • Patroni Bolesława: brak świętych w wierze katolickiej.

  • Odmiany imienia Bolesław: Bolek, Boluś, Bolko, Boleś.

  • Znane osoby o imieniu Bolesław: Bolesław Kacewicz - matematyk, Bolesław Leśmian - poeta, Bolesław Prus - pisarz, Bolesław Chocha - generał, Bolesław Szabelski - kompozytor.

Przysłowia od imienia Bolesław
Brak
Znani imiennicy
Bolesław Kacewicz - matematyk, Bolesław Leśmian - poeta, Bolesław Prus - pisarz, Bolesław Chocha - generał, Bolesław Szabelski - kompozytorr
Formy obcojęzyczne
angielski - Boleslas, niemiecki - Bunzel, hiszpański - Boleslao, czeski - Boleslav

Ostatnie komentarze

Bolesław
Witam ,mam takie imię już 76 lat i dobrze jest mi z nim , serdecznie pozdrawiam moich imienników , Panie o imieniu Bolesława i Panow -Przyjaciół, o imieniu Bolesław , pozdrawiam pięknie z Wałbrzycha ..Bolesław Wojciech Brzuchacz

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane