Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Żaneta

Zdrobnienia: Żanetka, Żancia, Żani, Żanka, Żenia

Imię Żaneta pochodzi z języka francuskiego i jest żeńską formą męskiego imienia Jean. Żaneta wyróżnia się pozytywnym nastawieniem do życia oraz samodzielnością. Ta kobieta nie boi się podejmować ryzykownych decyzji, dzięki czemu świetnie radzi sobie na stanowiskach kierowniczych. Żaneta wszędzie szuka możliwości rozwoju oraz zysku. Zdarza jej się mieć słomiany zapał i przeważnie wybiera te zadania, których wykonanie da jej korzyść. Żaneta nie słucha opinii innych osób i robi tylko to, na co ma ochotę.

Cechy osoby noszącej imię Żaneta

Pochodzenie
francuskie
Znaczenie
żeńska forma męskiego imienia Jean
Główne cechy
przedsiębiorcza, kochająca sztukę
Predyspozycje zawodowe
marketingowiec, sprzedawca
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
4 lutego, 30 maja i 27 grudnia

Rodzina i związki
Żaneta jest niezwykle wrażliwa, dzięki czemu doskonale sprawdza się w roli matki i żony. Ta kobieta ma skłonności do dominacji, ale ta postawa ustępuje, kiedy Żaneta znajdzie prawdziwą miłość. Osoba nosząca to imię umie oczarować otoczenie, przez co jej partner będzie dumnym i szczęśliwym człowiekiem. Związek z Żanetą zawsze jest pełen pasji i namiętności i nie ma w nim miejsca na nudę. Dom Żanety to centrum spotkać artystów, pełen muzyki i radości.

W towarzystwie
Żaneta nie lubi owijać w bawełnę i zawsze otwarcie mówi, co myśli. Umie się dopasować do nowego miejsca i ludzi. Bywa szalona i przebojowa, przez co może być uznana za arogantkę. Żaneta nie boi się krytykować ludzi oraz ich zachowań. Z tego też względu Żaneta ma zaledwie garstkę przyjaciół i bywa bardzo niedostępna. Osoba nosząca to imię kocha towarzystwo oryginalnych ludzi oraz artystów.

W pracy
Żaneta rzadko się denerwuje i wszystkie zadania wykonuje z opanowaniem i rozsądkiem. Ta kobieta nie zmienia zdania ot tak i nie daje sobie wejść na głowę. Żaneta jest świetną liderką, za którą idzie tłum. Jest także niezwykle inteligentna, dzięki czemu w pełni wykorzystuje swój przywódczy potencjał. 

Przysłowia od imienia Żaneta
brak
Znani imiennicy
Janet Jackson - piosenkarka, Janis Joplin - wokalistka bluesowa i rockowa, Janet Leigh - aktorka, Jeanette Winterson - pisarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Janet, niemiecki - Janette, francuski - Jeannette, włoski - Gianna, rosyjski - Джанет

Zobacz inne imienia żeńskie na literę

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane