Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Teresa

Zdrobnienia: Tereska, Terenia, Teresia. Terunia. Teruśka, Tercia

Imię Teresa pochodzi greckiego i może oznaczać kobietę z wyspy Tera lub osobę lubiącą polowania. Teresa to kobieta, która z łatwością osiąga sukces. Ona konsekwentnie dąży do realizacji swoich planów zarówno życiowych, jak i zawodowych. Teresa ma cechy choleryczki. Kobieta nosząca to imię uwielbia pomagać innym i wszędzie szuka sposobności, by kogoś wesprzeć swoją pomocą. Teresa unika konfliktów, ale jeśli już się w jakimś znajdzie, wówczas długo będzie roztrząsać kłótnię. Teresa lubi dbać o siebie.

Cechy osoby noszącej imię Teresa

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
kobieta lubiąca polowania lub kobieta pochodząca z wyspy Tera
Główne cechy
empatyczna, ambitna
Predyspozycje zawodowe
stewardessa, lekarz
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
9 stycznia, 3 marca, 8 kwietnia, 17,26 i 27 czerwca, 6,13,17 i 20 lipca, 26 sierpnia, 21 września oraz 1,3,4,5,15 i 15 października

Rodzina i związki
Teresa nie jest typem uwodzicielki i flirciary, ale potrafi być zmysłowa dla swojego wybranka. Wyróżnia się urodą i lubi się stroić, ale też dba o estetykę otoczenia, w którym żyje. Ta kobieta najczęściej kieruje się nie emocjami, ale rozsądkiem, dzięki czemu podejmuje przemyślane decyzje. Teresa to wspaniała żona i kochająca matka. Jako że Teresa lubi pomagać jej wymarzonym życiem jest życie rodzinne, w którym doskonale się odnajduje i realizuje.

W towarzystwie
Teresa to świetna koleżanka i bezkonfliktowa osoba. Ta kobieta miewa oryginalne pomysły i w jej towarzystwie nikt się nigdy nie nudzi. Teresa ma w sobie ogromne pokłady empatii i zawsze stara się doradzić lub pomóc temu, kto tego potrzebuje. Teresa jest niezwykle lubiana i często wokół niej zbierają się ludzie, ale czasami lubi ukryć się w zaciszu własnego domu i żyć tylko ze swoją rodziną.

W pracy
Teresa ma przed sobą perspektywy - dzięki charakterowi i wiedzy bez trudu zdobywa kolejne szczeble kariery i jest bardziej zmotywowana do kolejnych wyzwań. Teresę cechuje opanowanie, konsekwencja i dyscyplina. Jest bardzo skupiona na swoich celach i nie boi się podejmować ryzykownych decyzji.

Przysłowia od imienia Teresa
Na świętą Teresę odziej się w bekiesę
Znani imiennicy
Tresa Ciepły - lekkoatletka, Teresa Kotlaczyk - reżyserka, Teresa Rosati - projektantka mody, Teresa Torańska - dziennikarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Theresa, niemiecki - Therese, francuski - Thérèse, włoski, hiszpański - Teresa, rosyjski - Тереза

Zobacz inne imienia żeńskie na literę T

Ostatnie komentarze

Ola
Zgadzam się. Teresa to kochana matka, pełna miłości.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane