Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Teresa

Zdrobnienia: Tereska, Terenia, Teresia. Terunia. Teruśka, Tercia

Imię Teresa pochodzi greckiego i może oznaczać kobietę z wyspy Tera lub osobę lubiącą polowania. Teresa to kobieta, która z łatwością osiąga sukces. Ona konsekwentnie dąży do realizacji swoich planów zarówno życiowych, jak i zawodowych. Teresa ma cechy choleryczki. Kobieta nosząca to imię uwielbia pomagać innym i wszędzie szuka sposobności, by kogoś wesprzeć swoją pomocą. Teresa unika konfliktów, ale jeśli już się w jakimś znajdzie, wówczas długo będzie roztrząsać kłótnię. Teresa lubi dbać o siebie.

Cechy osoby noszącej imię Teresa

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
kobieta lubiąca polowania lub kobieta pochodząca z wyspy Tera
Główne cechy
empatyczna, ambitna
Predyspozycje zawodowe
stewardessa, lekarz
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
9 stycznia, 3 marca, 8 kwietnia, 17,26 i 27 czerwca, 6,13,17 i 20 lipca, 26 sierpnia, 21 września oraz 1,3,4,5,15 i 15 października

Rodzina i związki
Teresa nie jest typem uwodzicielki i flirciary, ale potrafi być zmysłowa dla swojego wybranka. Wyróżnia się urodą i lubi się stroić, ale też dba o estetykę otoczenia, w którym żyje. Ta kobieta najczęściej kieruje się nie emocjami, ale rozsądkiem, dzięki czemu podejmuje przemyślane decyzje. Teresa to wspaniała żona i kochająca matka. Jako że Teresa lubi pomagać jej wymarzonym życiem jest życie rodzinne, w którym doskonale się odnajduje i realizuje.

W towarzystwie
Teresa to świetna koleżanka i bezkonfliktowa osoba. Ta kobieta miewa oryginalne pomysły i w jej towarzystwie nikt się nigdy nie nudzi. Teresa ma w sobie ogromne pokłady empatii i zawsze stara się doradzić lub pomóc temu, kto tego potrzebuje. Teresa jest niezwykle lubiana i często wokół niej zbierają się ludzie, ale czasami lubi ukryć się w zaciszu własnego domu i żyć tylko ze swoją rodziną.

W pracy
Teresa ma przed sobą perspektywy - dzięki charakterowi i wiedzy bez trudu zdobywa kolejne szczeble kariery i jest bardziej zmotywowana do kolejnych wyzwań. Teresę cechuje opanowanie, konsekwencja i dyscyplina. Jest bardzo skupiona na swoich celach i nie boi się podejmować ryzykownych decyzji.

Przysłowia od imienia Teresa
Na świętą Teresę odziej się w bekiesę
Znani imiennicy
Tresa Ciepły - lekkoatletka, Teresa Kotlaczyk - reżyserka, Teresa Rosati - projektantka mody, Teresa Torańska - dziennikarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Theresa, niemiecki - Therese, francuski - Thérèse, włoski, hiszpański - Teresa, rosyjski - Тереза

Zobacz inne imienia żeńskie na literę T

Ostatnie komentarze

Ola
Zgadzam się. Teresa to kochana matka, pełna miłości.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane