Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Czesław

Zdrobnienia: Czesio, Czechu, Czesiek, Czesławek. Sławcio, Słąwuś, Sławek

Imię Czesław wywodzi się z języka starosłowiańskiego i oznacza mężczyznę zasługującego na cześć i sławę. Mężczyzna o tym imieniu nie należy do najlepszych mówców, ale jest przy tym całkowicie niezależny oraz interesujący. 

Cechy osoby noszącej imię Czesław

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
starosłowiańskie
Znaczenie
ten, który ma czcić sławę, dobrą cześć, zasługujący na cześć i sławę
Główne cechy
oryginalny, empatyczny
Predyspozycje zawodowe
prawnik, artysta
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
pomarańczowy
Imieniny obchodzi
12 stycznia, 12 lutego, 19 i 20 kwietnia, 21 maja, 12 czerwca, 13, 15, 17, 20 i 30 lipca, oraz 2 września

Czesław bardzo wcześnie określa swoje życiowe cele i konsekwentnie dąży do ich realizacji. Ten mężczyzna przeważnie odpowiedzialnie podchodzi do realizacji zadań, ale zdarza mu się mieć słomiany zapał. To także niezwykle empatyczny człowiek, który jest lubiany i ceniony za swoje wielkie serce.

Rodzina i związki
Czesław jest wyjątkowo spokojnym człowiekiem, któremu daleko do roli amanta. Mężczyzna o tym imieniu doskonale czuje się w roli męża i potrafi poświęcić wiele lat na poszukiwania odpowiedniej wybranki. Czesław ma charakter partnera-opiekuna, który zawsze jest wsparciem dla swojej ukochanej. Ten mężczyzna miewa szalone pomysły, dlatego też przy nim nie ma szansy na nudę.

W towarzystwie
Czesław jest świetnym kolegą i przyjacielem. Ten mężczyzna jest niezwykle lubiany i na próżno szukać kogoś, kto jest jego wrogiem. Czesław jest skryty, ale z łatwością dostosowuje się do swojego otoczenia. Bywa czasami zbyty delikatny, przez co łatwo sprawić mu przykrość. Czesław nie należy do najbardziej wylewnych osób na świecie i rzadko zwierza się zarówno z sukcesów, jak i problemów. Czesław ma w sobie ogromne pokłady empatii.

W pracy
Czesław lubi być niezależny, także w pracy. Mimo ogromnej wiedzy oraz motywacji,brak mu charyzmy oraz przebojowości. Czesław z łatwością zmienia miejsca pracy i szybko uczy się zupełnie nowych umiejętności. Mężczyzna o tym imieniu konsekwentnie dąży do realizacji swoich zadań oraz celów życiowych. Czesław bywa zbyt impulsywny, przez co szybko się zniechęca i zostawia zadania, których realizacja nie idzie mu zbyt szybko.

Czesław obchodzi imieniny 12 stycznia, 12 lutego, 19 i 20 kwietnia, 21 maja, 12 czerwca, 13, 15, 17, 20 i 30 lipca, oraz 2 września.

Przysłowia od imienia Czesław
Brak
Znani imiennicy
Czesław Niemen - piosenkarz, Czesław Janczarski - pisarz, Czesław Miłosz - poeta, Czesław Białczyński - pisarz
Formy obcojęzyczne
angielski i francuski - Ceslas, niemiecki - Ceslaus, hiszpański - Ceslao, rosyjski - Česlav

Zobacz inne imienia męskie na literę C

Ostatnie komentarze

Czesław
Ten imiennik w stu procentach opisuje moje cechy charakteru.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane