Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Cezary

Zdrobnienia: Czarek, Czaruś, Cezarek, Cezy, Czaras, Czarcik. Czaruszek

Imię Cezary pochodzi z łaciny i oznacza dziecko wyjęte z łona matki lub osobę o bujnych włosach. Cezary wyróżnia się opanowaniem, spokojem, ale też umiejętnością docierania do ludzi.

Cechy osoby noszącej imię Cezary

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
wycięty z łona matki
Główne cechy
zdolny, zrównoważony, impulsywny
Predyspozycje zawodowe
wojskowy, informatyk
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
beżowy
Imieniny obchodzi
12 stycznia, 21, 25 lutego, 8, 15 kwietnia, 15 maja, 22 lipca, 26, 27 sierpnia, 27, 28 grudnia

Cezary to realista który ma zdolność do właściwego oceniania każdej sytuacji. Cezary jest uosobieniem spokoju, ale zdarzają mu się bardziej impulsywne momenty. Ten mężczyzna dąży do osiągnięcia ustalonego celu. Ma także wielu przyjaciół, którzy cenią w nim ogromne poczucie humoru.

Rodzina i związki
Cezary to kochający ojciec, który zawsze będzie bronił swojej rodziny. Bywa, że kieruje się emocjami i niejednokrotnie idzie za głosem serca. Cezary już od początku znajomości z kobietą jest w stanie określić, czy będzie to związek udany oraz długi. Mężczyzna o tym imieniu wie, czego chce od życia. Jego celem jest założenie rodziny i zapewnienie dzieciom wszystkiego - od edukacji po małe i duże przyjemności.

W towarzystwie
Cezary jest lojalnym i oddanym przyjacielem. Umie dobierać sobie wartościowych przyjaciół i jest świetnym kumplem. Z nim zawsze można wyjść, wypić piwo, albo przeżyć niezapomnianą przygodę. Cezary lubi towarzystwo mądrych i ciekawych ludzi. Ten mężczyzna nie ma problemu ze zdobywaniem pozycji społecznej. Znajomi widzą w nim lidera, wodzireja i sprawdzę wszelkiego zamieszania.

W pracy
Cezary wyznaje zasadę, że im proście tym lepiej. Nie kombinuje i nie testuje nowych rozwiązań dla zadań, które dobrze zna. To wyjątkowo ambitny i ciekawy świata mężczyzna, który musi odnieść sukces. Cezary jest często chwalony za swoje metody pracy, ale nigdy nie spoczywa na laurach. Nieustannie doskonali swoje umiejętności, by pracować więcej. Z tego też względu zdarza mu się zaniedbać kwestie zdrowotne.

Cezary obchodzi imieniny 12 stycznia, 21 i 25 lutego, 8 i 15 kwietnia, 15 maja, 22 lipca, 26 i 27 sierpnia, 27 i 28 grudnia.

Przysłowia od imienia Cezary
Brak
Znani imiennicy
Cezary Harasimowicz - pisarz i scenarzysta, Cezary Kucharski - piłkarz, Cezary Pazura - aktor, Cezary Żak - aktor
Formy obcojęzyczne
angielski - Caesar, niemiecki - Cäsar, francuski i hiszpański - César, włoski - Cesare, rosyjski - Цезарь

Zobacz inne imienia męskie na literę C

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane