Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Edward

Zdrobnienia: Ed, Edek, Edunio. Edwardek,. Edzio, Edziu, Edziulek

Imię Edward pochodzi z języka staroangielskiego i oznacza mężczyznę będącego obrońcą majątku. Mężczyzna noszący to imię wyróżnia się dużą pewnością siebie, jet ciekawy świata i ma jasno określone cele życiowe oraz zawodowe.

Cechy osoby noszącej imię Edward

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
staroangielskie
Znaczenie
ten, który broni majątku
Główne cechy
uparty, optymista
Predyspozycje zawodowe
psycholog, pedagog, terapeuta, biznesmen
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
czerwony
Imieniny obchodzi
5 stycznia, 18 marca, 7 i 24 kwietnia, 6 maja, 12 czerwca, 4, 6 i 30 lipca, 30 sierpnia, 1, 13, 23 i 30 października oraz 3 grudnia

Edward to typ kogoś, kto pomaga rozstrzygać spory, i go kogo warto zwrócić się po radę. Bywa nieprzewidywalny i cieszy się dużym powodzeniem u pań.

Rodzina i związki
Edward to mężczyzna, który nie uznaje gierek. Trzeba z nim być całkowicie szczerym, bo w przeciwnym razie zbuntuje się lub nawet odejdzie. Edward chce założyć dom i marzy o wielkiej i prawdziwej miłości. Mężczyzna o tym imieniu ma w sobie wiele czułości, cierpliwości oraz ciepła, które przelewa na swoje dzieci oraz wybrankę serca. Edward uwielbia miłosne igraszki, dzięki czemu partnerka z pewnością będzie zadowolona z pożycia. Edward nie jest typem podrywacza, a uwodzicielem jest tylko i wyłącznie dla swojej partnerki.

W towarzystwie
Edward to człowiek - zagadka. Nie da się przewidzieć jego reakcji, dlatego też przebywanie w jego towarzystwie zawsze wiąże się z jakimiś niespodziankami. Jest bardzo pewny siebie i lubi dominować wśród znajomych. To on wybiera miejsca, rozrywki oraz tematy do dyskusji. Edward jest znany ze swojej obiektywności, dzięki czemu zawsze można się do niego zwrócić po radę lub pomoc. Mężczyzna o tym imieniu potrafi być w jednym momencie ekscentryczny, by w następnym sprawiać wrażenie kolegi z sąsiedztwa. Edward to mężczyzna klasą, który zawsze dobrze wygląda.

W pracy
Edward wytrwale dąży do tego, by zrealizować swoje cele zawodowe. Pracuje skrupulatnie, szybko i wydajnie. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się konsekwencją w działaniu oraz doskonałą organizacją pracy. Edward nie dopuszcza do tego, by mieć jakiekolwiek zaległości i nie odkłada wykonywania swoich zadań. Zawsze można na niego liczyć, dzięki czemu jest doskonałym wzorem dla współpracowników. Edward szuka prostych, ale dobrych rozwiązań i wszędzie szuka okazji do tego, by odnieść sukces.

Edward obchodzi imieniny 5 stycznia, 18 marca, 7 i 24 kwietnia, 6 maja, 12 czerwca, 4, 6 i 30 lipca, 30 sierpnia, 1, 13, 23 i 30 października oraz 3 grudnia.

Przysłowia od imienia Edward
Na Edwarda jesień twarda
Znani imiennicy
Edward Hopper - malarz, Edward Kłosiński - operator filmowy, Edward Krasiński - rzeźbiarz, Edward Linde-Lubaszenko - aktor
Formy obcojęzyczne
angielski - Edward, francuski - Édouard, niemiecki - Eduard, włoski - Edorado, hiszpański - Eduardo, rosyjski - Эдуард

Zobacz inne imienia męskie na literę E

Ostatnie komentarze

Barbara
Ciekawy imiennik. Mój mąż ma na imię Edward.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane