Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Emil

Zdrobnienia: Emilek, Emiluś, Emek, Miluś, Mikuś, Milo, Milko

Imię Emil wywodzi się z języka etruskiego i oznacza kogoś, kto z kimś rywalizuje. Mężczyzna noszący to imię ma temperamentny charakter. To urodzony wojownik, który chce być niezależny. Emil ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię, ale jest przy tym wyjątkowo zamknięty. Jego introwertyczna natura sprawia, że częściej ucieka od ludzi.

Cechy osoby noszącej imię Emil

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
ertuskie, łacina
Znaczenie
ten, który rywalizuje, współzawodniczy z kimś; zazdrośnik
Główne cechy
wrażliwy, odważny, czuły
Predyspozycje zawodowe
reżyser, aktor, pracownik radia lub telewizji
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
granatowy
Imieniny obchodzi
10 marca, 22 maja, 12, 25 i 30 czerwca, 31 lipca, 5, 8, 19, 21 i 22 sierpnia, 15 września, 6, 11 i 27 października, 12, 14 i 24 listopada oraz 6 grudnia

Emil ma stałe grono znajomych, wśród których czuje się bardzo swobodnie. Ten mężczyzna chce wielkiej miłości, ale jednocześnie boi się odrzucenia, przez co rezygnuje z walki o uczucia i wybiera samotne życie.

Rodzina i związki
Emil boi się poważnych relacji i w wielu przypadkach rezygnuje z zabiegania o wybrankę na rzecz życia w pojedynkę. Jeśli jednak już trafi na odpowiednią kobietę, będzie dla niej najczulszym mężem oraz namiętnym kochankiem. Emila trudno okiełznać, ale jeśli już to się uda, mężczyzna staje się wspaniałym ojcem i opiekunem rodziny. Emil potrzebuje zaradnej i odpowiedzialnej wybranki.

W towarzystwie
Emil jest introwertykiem o doskonałym poczuciu humoru,. Mężczyzna noszący to imię boi się wystawiania na osądy innych osób, dlatego woli czegoś nie zrobić w ogóle niż się tłumaczyć. Mimo introwertycznego charakteru, Emil lubi dobre towarzystwo i nie najlepiej czuje się będąc absolutnie sam. Emil budzi ogromną sympatię, ale bywa dość nieprzewidywalny.

W pracy
Emil ma skłonności artystyczne. Dzięki swej bogatej wyobraźni oraz niezależności jest bardzo lubianą osobą w środowisku pracy. Ten mężczyzna nie lubi schematów, a całą swoją wiedzę zdobywał poprzez samodzielną naukę, podróże oraz poznawanie ludzi. Emil boi się porażek, dlatego też zdarza mu się z czegoś w ogóle zrezygnować niż zarażać na straty moralne albo materialne. Emil unika pracy w korporacjach, wybierając przeważnie wolne profesje, które można wykonywać zdalnie z każdego zakątka świata.

Emil obchodzi imieniny 10 marca, 22 maja, 12, 25 i 30 czerwca, 31 lipca, 5, 8, 19, 21 i 22 sierpnia, 15 września, 6, 11 i 27 października, 12, 14 i 24 listopada oraz 6 grudnia.

Przysłowia od imienia Emil
Na Emila babie lato się przesila
Znani imiennicy
Karol Emil Boratyński - malarz, Emil Karewicz - aktor, Emil Młynarski - kompozytor
Formy obcojęzyczne
niemiecki - Emil, francuski - Émile, włoski i hiszpański - Emilion, rosyjski - Эмиль

Zobacz inne imienia męskie na literę E

Ostatnie komentarze

Magdalena
Mój mąż Emil jest wyjątkowo czułym mężczyzną.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane