Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Wiesława

Zdrobnienia: Wiesia, Wieśka

Imię Wiesława pochodzi z języka słowiańskiego i oznacza osobę niosącą sławę. Wiesława to kobieta, która najpierw coś zrobi, a potem pomyśli. Ta kobieta potrafi być naprawdę spontaniczna, która często zmienia coś w swoim otoczeniu. Kobieta nosząca to imię zwykle kieruje się zasadą, że życie jest za krótkie i trzeba je wyciskać jak cytrynę. Z Wiesławą czasem trudno dojść do porozumienia, bo potrafi być naprawdę złośliwa. Często zalicza gafy, ale bliscy zawsze je jej wybaczają.

Cechy osoby noszącej imię Wiesława

Pochodzenie
słowiańskie
Znaczenie
kobieta niosąca sławę
Główne cechy
energiczna, prawdomówna
Predyspozycje zawodowe
kucharka, dekoratorka
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
turkus
Imieniny obchodzi
22 maja i 9 grudnia

Rodzina i związki
Wiesława to kochająca, ale trudna partnerka. Mężczyzna, który chce wejść z nią w związek musi być przygotowany na kłótnie. Wiesława nie umie przyznać się do popełnionego błędu i zawsze będzie uparcie bronić swojego zachowania lub zdania. Życie z Wiesławą pełne jest przygód i nie ma w nim miejsc ana rutynę. Ta kobieta ma zmysł dekoratorski i lubi zmieniać aranżację swojego domu. Wiesława to czuła matka i świetna gospodyni, która tworzy ciepły dom.

W towarzystwie
Wiesława jest lubiana w towarzystwie za swoją szczerość i empatię. Bardzo często mówi i robi coś bez zastanowienia, przez co nieumyślnie rani swoich bliskich. Wiesława nie jest złośliwa i nie wprowadza w błąd swoich bliskich. Tej kobiety nie sposób nie lubić, chociaż często kieruje się emocjami i odczuciami, zamiast zdrowym rozsądkiem.

W pracy
Wiesława nie lubi się nudzić i zawsze chętnie bierze na siebie nowe zadania. Miewa zarówno świetne, jak i kiepski pomysły i każda porażka jej dla niej lekcją. Wiesława przedkłada rozwój osobisty ponad korzyści materialne. Dzięki odpowiedniemu stanowisku zyska stabilizację i niezależność, które zapewnią jej dostatnie życie.

Przysłowia od imienia Wiesława
Brak
Znani imiennicy
Wiesława Mazurkiewicz - aktorka
Formy obcojęzyczne
brak

Zobacz inne imienia żeńskie na literę W

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane