Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Weronika

Zdrobnienia: Wera, Werka, Weroniczka, Werusia, Werunia, Weronisia, Niki, Nikusia, Nikunia

Imię Weronika pochodzi z języka greckiego lub bizantyjskiego i oznacza osobę niosącą zwycięstwo. Imię ma także pochodzenie biblijne i wiąże się z określeniem iere eikon, odnoszącym się do postaci św. Weroniki i jej chusty. Weronika to kobieta nieco drapieżna, która potrafi wybuchnąć, kiedy coś nie idzie po jej myśli. Ta kobieta jest bardzo życzliwa i pogodna, ale niekiedy zbyt zaborcza. Weronika lubi rywalizację i osiąganie kolejnych poziomów. Weronikę cechuje świetne zorganizowanie. Weronika to uwodzicielka, która umie oczarować swoim wdziękiem.

Cechy osoby noszącej imię Weronika

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
nieść zwycięstwo
Główne cechy
uwodzicielska, rodzinna
Predyspozycje zawodowe
artystka, doradca
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
13 stycznia, 4 lutego, 17 maja oraz 9 i 12 lipca

Rodzina i związki
Weronika świetnie czuje się zarówno jako gospodyni domowa, jak i pracownik. Ta kobieta kieruje się ściśle określonymi wartościami i zasadami, które jednak potrafi naginać dla dobra swoich najbliższych. Mąż Weroniki to szczęśliwiec, który może liczyć na niezwykle udane pożycie. Ta kobieta będzie świetną partnerką i dumą swojego męża. Weronika może sprawiać wrażenie zbyt dominującej, ale tylko w sytuacjach, kiedy w grę wchodzi dobro jej rodziny.

W towarzystwie
Weronika umie zjednywać sobie ludzi i bywa bardzo czarująca. Mimo tej słodyczy, potrafi zawalczyć o swoje i pokazać pazury. Kobieta nosząca to imię postrzegana jest jako pogodna, ale kiedy chce, umie wywołać burzę. Weronika umie zaciekle bronić swojego zdania,, nawet za cenę konfliktu z otoczeniem. Ma tylko kilkoro bliskich przyjaciół.

W pracy
Weronika to osoba, która tylko wygląda na taką, która z łatwością osiąga sukcesy. Ona lubi wszelkiego rodzaju konkurencję i lubi, kiedy coraz więcej się od niej wymaga. Weronika nie lubi nowości i niespodzianek, przez co zwykle wybiera znane sposoby na realizację zadań. Swoją wiedzę życiową czerpie z doświadczeń swoich oraz najbliższych. Weronika świetne czuje się w otoczeniu artystów.

Przysłowia od imienia Weronika
Weronika chustę zrzuci, wiosna od nas się odwróci
Znani imiennicy
Weronika Korthals - piosenkarka, Veronica Lake - aktorka, Weronika Rosati - aktorka, Veronika Bennholdt-Thomsen - socjolog
Formy obcojęzyczne
angielski, włoski - Veronica, niemiecki - Veronika, francuski - Véronique, hiszpański - Verónica, rosyjski - Вероника

Zobacz inne imienia żeńskie na literę W

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane