Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Kazimiera

Zdrobnienia: Kazia, Kasia, Kaziunia, Kazinka, Kazeczka, Kaziulka

Imię Kazimiera jest żeńskim odpowiednikiem imienia Kazimierz i oznacza osobę, której boją się wrogowie. Kazimiera jest stworzona do życia na świeczniku. Jest bardzo aktywna, żywiołowa i zaradna. Posiada niezwykłą charyzmę, która skupia wokół niej wielu ludzi. Bywa uparta chociaż zawsze liczy się z opinią innych. Kazimiera jest życzliwa, chętna do pomocy i otwarta. Niekiedy może być za bardzo dociekliwa, ale to wynika z jej ciekawości ludzi i świata. Kazimiera bywa zazdrosna i potrafi przytłoczyć swojego partnera.

Cechy osoby noszącej imię Kazimiera

Pochodzenie
słowiańskie
Znaczenie
ta, której boją się wrogowie
Główne cechy
radosna, otwarta
Predyspozycje zawodowe
marketingowiec, nauczycielka
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
turkus
Imieniny obchodzi
4 marca

Rodzina i związki
Kazimiera egoistyczni podchodzi do miłości. Jej mężczyzna musi wykazywać zaangażowanie podobne do tego, jakie wykazuje ona. Kobieta daje bardzo dużo od siebie. Życie z Kazimierą jest bardzo dynamiczne i nie każdy mężczyzna jest w stanie wytrzymać takie tempo. Bywa humorzasta i nieznośna. Jej wybuchowy charakter uspokaja się, kiedy znajdzie odpowiedniego mężczyznę. Przy jego wyborze zawsze kieruje się emocjami. Kazimiera jest kobietą zmysłową, wyróżniającą się ogromną wyobraźnią. Partner nigdy nie będzie się z nią nudził

W towarzystwie
Kazimiera jest niezwykle życzliwa i uprzejma. Bywa także naiwna, bo wierzy że każdy zawsze kieruje się dobrymi intencjami. Ludzie chętnie przebywają w jej towarzystwie, bo emanuje dobrą energią i z entuzjazmem podchodzi do wielu spraw. Kazimiera jest ekstrawertyczką, która dużo mówi i chętnie dzieli się swoimi planami na życie. W przypadku przyjaciół kieruje się intuicją i na jej podstawie ich dobiera. Na nią zawsze można liczyć, nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

W pracy
W pracy Kazimiera wyróżnia się ponadprzeciętną aktywnością. Chętnie realizuje swoje zadania i ma czas na to, by pomagać innym. Kazimiera nie boi się zmian i z entuzjazmem uczy się zupełnie nowych rzeczy. Liczy się z opinią kolegów, ale zdarza jej się uparcie forsować swoje zdanie. W przypadki jakichkolwiek problemów zawsze stara się samodzielnie je rozwiązywać. Cechuje ją systematyczność, zorganizowanie i dyscyplina.

Przysłowia od imienia Kazimiera
Brak
Znani imiennicy
Kazimiera Zawistowska - poetka, Kazimiera Szczuka - dziennikarka, Kazimiera Utrata - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Casimira, czeski - Kazimira

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane