Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Wioletta

Zdrobnienia: Wiolcia, Wiolunia, Wiolka, Wioleczka, Wioluś

Imię Wioletta pochodzi z języka włoskiego i oznacza kwiat fiołka. Wioletta to kobieta, która ma o sobie ogromne mniemanie. Jest przy tym także wieczną marzycielką, o złożonej osobowości i dużej wrażliwości. Wioletta pracuje, bo musi i zwykle nie wykazuje ani dużego zainteresowania, ani entuzjazmu. Kobieta o tym imieniu często miewa słomiany zapał, a każda krytyka dodatkowo obniża jej chęci do działania. Wioletta lubi wygodne życie. Ta kobieta nie ma problemu z nawiązywaniem znajomości, a przyjaciele lubią ją za jej empatię i zwariowane pomysły.

Cechy osoby noszącej imię Wioletta

Pochodzenie
włoskie
Znaczenie
fiołek
Główne cechy
charyzmatyczna, przyjacielska
Predyspozycje zawodowe
księgowa, aktorka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
25 maja i 29 października

Rodzina i związki
Wioletta oczekuje nieustannych słów i dowodów miłości. W miłości towarzyszy jej nieustanne szczęście, dlatego też rzadko w ogóle bywa sama. Małżeństwo z Wiolettą jest bardzo dynamiczne, pełne uniesień i kłótni. Bywa zbyt zazdrosna o partnera, ale zawsze godzą się w zaciszu sypialni. Wioletta jest z natury spokojna, ale to tylko pozór. Pod powłoką zrównoważonej kobiety skrywa się doskonała kochanka.

W towarzystwie
Wioletta nie jest typem samotniczki. Ta kobieta doskonale czuje się w tłumie i chętnie zawiera nowe znajomości. Wioletta miewa szalone pomysły, dzięki którym przebywanie w jej towarzystwie to zawsze ekscytująca przygoda. Mimo iż początkowo może być nieco niedostępna, z czasem zyskuje i ma wielu przyjaciół. Wioletta musi mieć kogoś, kto będzie przy niej zawsze - przyjaciela, z którym będzie dzielić radości i smutki.

W pracy
Wioletta lubi zadzierać nosa. Nie potrafi w pełni zaangażować się w wykonywaną pracę, a swoje sukcesy zawdzięcza w dużej mierze dobrej pamięci i osobowości. Wioletta nie umie zagrzać miejsca w jednej pracy. Zmienia zawód kilka razy w życiu i ma tendencję do pozostawiania spraw niezakończonymi. Kobieta o tym imieniu lubi dostatnie i wygodne życie.

Przysłowia od imienia Wioletta
Brak
Znani imiennicy
Wioletta Piasecka - pisarka, Violetta Najdenowicz - piosenkarka, Violetta Villas - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski - Violet, niemiecki, włoski, hiszpański - Violetta

Zobacz inne imienia żeńskie na literę W

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane