Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Berenika

Imię Berenika wywodzi się z języka greckiego i symbolizuje kobietę, która zwycięża. Berenika jest niezwykłą osobą, która wnosi w życie swoich bliskich wiele dobrego. Kobieta o tym imieniu kieruje się empatią i bardo często przedkłada potrzeby innych ludzi ponad własne. Berenika jest nieufna i często się dystansuje. Umie rozpoznać kłamstwo i ma intuicję do osób, którym warto zaufać. Berenika otacza się tylko wysokogatunkowymi przedmiotami i zdarza jej się mieć maniery rozpieszczonej księżniczki. Dlatego też wokół Bereniki trudno znaleźć mężczyznę, który zaakceptuje jej zmienne nastroje.

Cechy osoby noszącej imię Berenika

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
przynosząca zwycięstwo
Główne cechy
odkrywcza, zaradna
Predyspozycje zawodowe
psycholog
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
róż, biel
Imieniny obchodzi
14 i 20 kwietnia

Związki i rodzina
Berenika ceni sobie piękne i drogie przedmioty. To zamiłowanie do jakości ma przełożenie także na relacje z mężczyznami. Kobieta wierzy, że znajdzie księcia z bajki, który obdarzy ją bezwarunkową miłością i zapewni życiową stabilizację. Berenika bywa pedantyczna, co może skutecznie zniechęca potencjalnych adoratorów. Berenika chce założyć rodzinę, ale odwleka to w czasie i wypełnia sobie czas pomaganiem wszystkim wokół siebie.


W towarzystwie
W towarzystwie Berenika uchodzi za bardzo sympatyczną i zjednującą otoczenie. Cechuje są wyrozumiałość i uprzejmość, ale może czasami być zmanierowana lub nawet wyniosła. Berenika intuicyjnie wyczuwa, komu może zaufać i kompletnie nie przejmuje się plotkami oraz opiniami osób, którym nie ufa. Berenika rzadko narzeka i nie lubi być ciężarem dla innych osób.

 

W pracy
Empatia Bereniki jest jej znakiem rozpoznawczym. Pomaga przyjaciołom, współpracownikom i obcym. Kobieta o tym imieniu zawsze wykonuje powierzone zadania, dzięki czemu osiąga sukcesy. Bereniki często nie mogą znaleźć swojego miejsca na ziemi, nieustannie próbując nowych zawodów.


Zobacz inne imienia żeńskie na literę B

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane