Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Dominik

Zdrobnienia: Domiś, Dominiś, Domek, Domel, Domo, Domuś

Imię Dominik pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę należącą do Boga. Osoba nosząca to imię ma w sobie wiele emocji, którymi chętnie się dzieli. Ten mężczyzna lubi mieć wokół siebie osoby, którymi da się manipulować i wywierać wpływ.

Cechy osoby noszącej imię Dominik

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
mężczyzna poświęcony Bogu, pański, należący do Boga
Główne cechy
wrażliwy, otwarty do ludzi
Predyspozycje zawodowe
prawnik, naukowiec
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
żółty
Imieniny obchodzi
22 stycznia, 9 marca, 9 kwietnia, 6, 12 maja, 6, 9, 12 czerwca, 6 lipca, 4, 6, 8, 27 sierpnia, 5, 14 września, 14 października, 5, 27 listopada, 29 grudnia

Dominik jest szalenie inteligentny i często dostrzega to, czego inni nie widzą. Mężczyzna noszący to imię jest bardzo podatny na niepochlebne opinie, które niekiedy zbyt mocno bierze do siebie. Dominik zawsze działa spokojnie i bardzo rzadko się unosi.

Rodzina i związki
Dominik jest mocno związany z rodziną już od najmłodszych lat. W dorosłym życiu oddaje się własnej rodzinie, tworząc żonie i dzieciom dom pełen ciepła i miłości. Mężczyzna noszący to imię wyróżnia się dużą cierpliwością. Dominik szuka wiernej i oddanej partnerki. Kiedy żona nie daje mu tego, czego oczekuje, zdradza. Ten mężczyzna lubi tworzyć nastrój i ceni sobie chwile bliskości. Dominik wychowuje swoje dzieci według wartości, które ukształtowały jego charakter.

W towarzystwie
Dominik to bardzo wrażliwy człowiek, który umie słuchać i doradzać. Jest empatyczny i obiektywny, dzięki czemu szybko zyskuje zaufanie ludzi. Dominik lubi przebywać w domu, ale nie odmówi wyjścia na piwo, do kina lub na koncert. Ten mężczyzna nie jest typem samotnika, ale lubi od czasu do czasu pobyć tylko ze swoimi myślami. Dominik jest typem marzyciela, który często odpływa w świat snu na jawie. Ten mężczyzna najlepiej czuje się w otoczeniu osób o podobnych poglądach oraz wykształceniu.

W pracy
Dominik to świetny nauczyciel i mentor. Zawsze ma czas i ochotę na to, by pomóc współpracownikom. Ten mężczyzna z trudem radzi sobie w wszelkiego rodzaju niepowodzeniami, które działają na niego demotywująco. Nie lubi nieporozumień i zawsze stara się wyjaśniać kwestie bardziej problematyczne. Dominik nieustannie musi działać i odczuwa potrzebę bycia użytecznym. Ten mężczyzna unika nieczystych zagrań i zawsze stara się być fair wobec pozostałych.

Dominik obchodzi imieniny 22 stycznia, 9 marca, 9 kwietnia, 6, 12 maja, 6, 9 i 12 czerwca, 6 lipca, 4, 6, 8 i 27 sierpnia, 5 i 14 września, 14 października, 5 i 27 listopada oraz 29 grudnia.

Przysłowia od imienia Dominik
Gdy ciepło na Dominika. ostra zima nas dotyka.
Znani imiennicy
Domenico Cimarosa - kompozytor, Dominic Monaghan - aktor, Dominique Vivant Denon - dyplomata i badacz
Formy obcojęzyczne
angielski - Dominic, niemiecki - Dominik, francuski Dominique, hiszpański - Domingo, rosyjski - Доминик

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane