Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Gabriel

Zdrobnienia: Gabryś, Gabi, Gabrielek, Gabrynio, Gabrysio, Gabunio. Gabiś

Imię Gabriel wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza wojownika bożego. Mężczyzna noszący to imię jest pełen energii, ale nie ma w sobie nic z imprezowicza.

Cechy osoby noszącej imię Gabriel

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
Mąż Boży
Główne cechy
towarzyski, wrażliwy
Predyspozycje zawodowe
polityk, naukowiec
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
czerwony
Imieniny obchodzi
10 lutego 27 lutego 16 marca 24 marca 29 września 19 października

Gabriel nie lubi podejmować wyzwań, dopóki nie zapozna się ze szczegółami. Nie podejmuje niepewnych ani spontanicznych decyzji. Ma w sobie wiele ambicji, ale często tylko na pokaz. Mężczyzna o tym imieniu myśli kreatywnie i miewa doskonałe pomysły. Gabriel nie przywiązuje większej wagi do przyjaźni oraz związków z kobietami.

Rodzina i związki
Gabriel to atrakcyjny mężczyzna, który nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kobiet. Mężczyzna noszący to imię nie umie kochać nikogo tak, jak siebie, dlatego też mało która kobieta jest w stanie wieść z nim naprawdę szczęśliwe życie. Gabriel lubi być w centrum wydarzeń, ale głównie po to, by obserwować. Ten mężczyzna ma skłonności do kłótni z byle powodu. Kobieta, która usidli Gabriela, musi liczyć się z licznymi scenami zazdrości.

W towarzystwie
Gabriel lubi przebywać wśród ludzi po to, by obserwować ich zachowania. Mężczyzna noszący to imię bardzo lubi wtykać nos w nieswoje sprawy, przez co często popada w kłótnie ze znajomymi. Gabriel za wszelką cenę chce być akceptowany i podziwiany. Ma bardzo egoistyczny charakter, co może wyraźnie odpychać jego znajomych. Gabriel lubi prowadzić rozrywkowe życie - podróżowanie, imprezy, koncerty, plotki.

W pracy
Gabriel to dość nieśmiały mężczyzna, który ucieka od problemów oraz trudności. Często w ogóle nie wykonuje zadań, jeśli spotkają go nawet niewielkie trudności. Gabriel pracuje dość chaotycznie, przez co popełnia błędy. Mężczyzna o tym imieniu nie wie, co to pokora, przez co wywołuje konflikty na tle zawodowym. Gabriel zawsze próbuje na siłę wtrącać swoje racje, mimo iż niejednokrotnie się myli.

Gabriel obchodzi imieniny 15 stycznia, 5, 10, 19 i 27 lutego, 16 i 24 marca, 19 i 29 września, 19 października oraz 19 grudnia.

Przysłowia od imienia Gabriel
Gabryś przypomina anioła, ale jego udręką jest szkoła.
Znani imiennicy
Gabriel Fahrenheit - twórca skali temperatury, Gabriel Garcia Marquez - powieściopisarz. Dante Gabriel Rossetti - angielski poeta, Gabriel Narutowicz - pierwszy prezydent II Rzeczypospolitej Polskiej
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski i hiszpański - Gabriel, włoski - Gabriele, rosyjski - Гаври(и)л, Гаврила

Zobacz inne imienia męskie na literę G

Ostatnie komentarze

Maja
Mój kuzyn Gabriel to dusza towarzystwa, wszędzie Go pełno. Jest bardzo towarzyski.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane