Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Gerard

Zdrobnienia: Gerardek, Geruś, Geri, Gero. Gerek, Gerarduś

Imię Gerard wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza mężczyznę władającego oszczepem, posiadającego władzę. Mężczyzna noszący to imię ma praktyczne podejście do świata i lubi, kiedy jego praca przynosi wymierne korzyści.

Cechy osoby noszącej imię Gerard

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
mężczyzna mający władzę
Główne cechy
spokojny, wrażliwy
Predyspozycje zawodowe
pedagog, kierownik
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
30 stycznia, 23 kwietnia, 13 maja, 13 czerwca, 24 września, 3 i 16 października, 24 listopada oraz 29 grudnia

Gerard nie lubi brać udziału w wyścigach szczurów, ale za to często oddaje się obserwowaniu sukcesów zawodowych innych osób. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się wyjątkowo silnym charakterem, dzięki któremu świetnie odnajduje się na kierowniczych stanowiskach. Gerard ceni sobie samotność, ale od zgiełku i wielkich imprez znacznie bardziej woli spotkania w gronie najbliższych znajomych.

Rodzina i związki
Gerard lubi przebywać sam ze sobą, ale ponad to znacznie bardziej ceni sobie czas spędzony z rodziną. Potrafi być czuły i wrażliwy, ale dokładnie tego samego potrzebuje od swoich bliskich. Mężczyzna o tym imieniu wie, czym jest zaangażowanie i oddanie. Gerard bez oporów okazuje czułość swojej wybrance i chce, by i ona traktowała go w podobny sposób. Gerard ma w sobie wiele namiętności, która często wprowadza go w sytuacje na skraju moralności. Gerard jest wspaniałym ojcem oraz mężem.

W towarzystwie
Gerard tak samo lubi samotność, jak i towarzystwo. Najważniejsze, by otaczali go ludzie, których lubi, i którzy mają coś do powiedzenia. Mężczyzna o tym imieniu unika niejasnych sytuacji, w wyniku których mógłby ponieść jakąś porażkę. Gerard nie jest typem imprezowicza i unika wielkich oraz napompowanych uroczystości. Zamiast tego woli spotkać się ze znajomymi w domu. Mężczyzna noszący to imię ma jasno określony kodeks postępowania. Bywa altruistą i jest w tym bezinteresowny. Gerardowi zawsze można ufać oraz liczyć na jego pomoc.

W pracy
Gerard uczy się poprzez doświadczenie, zarówno swoje, jak i osób, z którymi przebywa. Jest przy tym także bardzo poukładany i spokojny, dzięki czemu zawsze dokładnie wykonuje powierzone mu zadania. Gerard potrzebuje zajęcia, które oprócz korzyści finansowych da mu także satysfakcję oraz poczucie wykonywania czegoś naprawdę ważnego. Mężczyzna o tym imieniu jest cierpliwy w swoim działaniu i nie boi się, że osiągnięcie celu zajmie mu więcej czasu, niż zakładał.

Gerard obchodzi imieniny 30 stycznia, 23 kwietnia, 13 maja, 13 czerwca, 24 września, 3 i 16 października, 24 listopada oraz 29 grudnia.

Przysłowia od imienia Gerard
brak
Znani imiennicy
Gerhard Berger - kierowca, Gérard Depardieu - aktor, Gerard Kuiper - astronom, Gerard Butler - aktor, Gerard Zalewski - reżyser
Formy obcojęzyczne
angielski i niemiecki - Gerard, francuski - Gérard, włoski i hiszpański - Gerardo, rosyjski - Джеральд

Zobacz inne imienia męskie na literę G

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane