Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Tatiana

Zdrobnienia: Tatianka, Tatianunia, Tania, Tanusia

Imię Tatiana wywodzi się z języka rosyjskiego i jest zmienioną formą imienia Tacjana. Tatiana jest żywiołem, który bez trudu podbija świat. Ta kobieta zadziwia bezczelnością i zawsze walczy o to, co jej się należy. Tatiana jest szalenie inteligentna i potrafi manipulować ludźmi. Jest zdecydowana, pewna siebie i towarzyska kobieta. Osoba nosząca to imię potrafi odstraszyć swoja zaborczością. Mimo tego pozostaje otwarta i ma pogodne usposobienie.

Cechy osoby noszącej imię Tatiana

Pochodzenie
łacińskie/rosyjskie
Znaczenie
od imienia Tycjana
Główne cechy
zaborcza, ambitna
Predyspozycje zawodowe
aktorka, handlowiec
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
niebieski
Imieniny obchodzi
25 stycznia

Rodzina i związki

Tatiana to kobieta zagadka - albo nie da nic, albo pokocha całą sobą i będzie doskonałą matką, żoną i kochanką. Ta kobieta umie dominować i ma duże doświadczenie w relacjach z mężczyznami. Jest wymagająca pod względem zasobności portfela swojego partnera. W małżeństwie dominuje nad partnerem, przez co on często czuje się jako słabsze ogniwo. Tatianę zatrzyma tylko partner, który będzie jej przeciwieństwem - spokojnym i zrównoważonym mężczyzną na wysokim stanowisku.

 

W towarzystwie
Tatiana lubi być w towarzystwie, ale nie zależy jej na byciu na świeczniku. Zaraża optymizmem i jest dobrą koleżanką. Niestety Tatiana zbyt często manipuluje ludźmi dla własnych korzyści, przez co wielu jej bliskich jest ze sobą skłóconych. Tatianie lepiej się nie sprzeciwiać ani nie zachodzić za skórę. Ta kobieta nie uznaje żadnych kompromisów i bywa bardzo zaborcza.

 

W pracy
Tatiana ma dużą zdolność do wywoływania konfliktów. Bywa buntownicza, także w pracy. Ta kobieta nie uznaje, kiedy ktoś ma inne zdanie i nie chce wykonywać zadania zgodnie z jej zaleceniami. Tatiana jest zapatrzona tylko w siebie i swoje możliwości. Tatiana nie daje sobą manipulować i jest niezwykle groźną rywalką. Nie ma osoby, która nie boi się z nią konkurować. Tatiana w każdym miejscu szuka okazji do wykazania się i odniesienia sukcesu.

Tatiana obchodzi imieniny 25 stycznia.

Przysłowia od imienia Tatiana
Brak
Znani imiennicy
Tatiana Biedowa - aktorka, Tatiana Okupnik - piosenkarka, Tatiana Puczek - tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski - Tatyana, niemiecki - Tatjana, włoski, hiszpański - Tatiana, rosyjski - Татьяна

Zobacz inne imienia żeńskie na literę T

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane