Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Filip

Zdrobnienia: Filipek, Fifi, Filipko, Filunio, Filcio

Imię Filip pochodzi z języka greckiego i oznacza mężczyznę kochającego konie. Mężczyzna noszący to imię jest wrażliwy, ciepły oraz empatyczny. Zawsze zwraca uwagę na osoby, które potrzebują jakiejś pomocy. 

Cechy osoby noszącej imię Filip

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
mężczyzna lubiący konie
Główne cechy
entuzjazm, mądrość, uczuciowość
Predyspozycje zawodowe
arbiter sportowy, kucharz, sędzia, architekt
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
zielony
Imieniny obchodzi
23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 1 maja, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października i 4 grudnia

Filip jest duszą towarzystwa i zawsze wychodzi z pomysłami, by gdzieś wyjechać lub pójść na szaloną imprezę. Mężczyzna o tym imieniu słucha, co maja do powiedzenia jego bliscy, ale nigdy nie ulega wpływom i robi to, co chce. Filip lubi mieć i pracuje po to, by zaspokajać swoje potrzeby. Mężczyzna o tym imieniu ma duże powodzenie u kobiet.

Rodzina i związki
Filip jest szarmancki, elegancki i wrażliwy. Kobiety za nim szaleją. Mężczyzna noszący to imię bywa apodyktyczny i próbuje uszczęśliwiać innych na siłę. Filip jest doskonałym kochankiem i najlepszym ojcem dla dzieci. Mężczyzna o tym imieniu lubi romantycznie rozpieszczać swoją wybrankę. Filip to znawca w wielu kwestiach - miody, kulinariów, urody, zarządzania gospodarstwem oraz finansami.

W towarzystwie
Filip to świetny kumpel oraz przyjaciel. Uwielbia imprezować i często sam rzuca propozycje spontanicznych wyjazdów, wyjść czy imprez. Mężczyzna noszący to imię to kocha muzykę na żywo i jeździ na koncerty nawet w najdalsze zakątki kraju. Filip nie zastanawia się zbyt długo - od razu robi to, o czym pomyśli.

W pracy
Filip ma w życiu wiele szczęście. Bardzo rzadko zdarzają mu się nietrafione inwestycje, dzięki czemu zawsze odnosi sukcesy. Mężczyzna o tym imieniu ma w sobie wiele mądrości życiowej, która w połączeniu z inteligencją jest gotowym przepisem na sukces. Filip lubi mieć kierownicze stanowisko i dzięki temu zdecydowanie bardziej przykłada się do realizacji powierzonych działań. Filip lubi żyć na wysokim poziomie i zarabia po to, by móc w pełni korzystać z życia.

Filip obchodzi imieniny 23 stycznia, 5 i 26 lutego, 11 kwietnia, 1, 3, 6, 11, 14 i 26 maja, 6 czerwca, 10 lipca, 21 i 23 sierpnia, 13, 14 i 20 września, 13, 20, 22 i 24 października oraz 18 listopada.

Przysłowia od imienia Filip
Wyrwał się jak Filip z konopi
Znani imiennicy
Phil Collins - muzyk, Filip Jaślar - kabareciarz. Filip Łobodziński - dziennikarz, Felipe Massa - kierowca
Formy obcojęzyczne
angielski - Phil, francuski - Philippe, hiszpański - Felipe, niemiecki - Philipp

Zobacz inne imienia męskie na literę F

Ostatnie komentarze

Filip P.
Wiele się dowiedziałem o swoim imieniu.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane