Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Franciszka

Imię Franciszka jest żeńskim odpowiednikiem imienia Franciszek, które wywodzi się z języków germańskich. Oznacza człowieka wolnego. Franciszka to kobieta nieśmiała, cicha i skryta. Nie jest wulkanem energii, ale swoje obowiązki wykonuje sumiennie i dokładnie, osiągając w ten sposób oczekiwane efekty. Franciszka lubi skupiać się na szczegółach, dzięki czemu jej prace wydają się niemal idealne. Lubi mieć jasno określony plan dnia, a nadmiar obowiązków powoduje u niej stres. Franciszka rzadko okazuje emocje, przez co bywa skłonna do wybuchania w najmniej oczekiwanych momentach.

Cechy osoby noszącej imię Franciszka

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
człowiek wolny
Główne cechy
sumienna, rodzinna
Predyspozycje zawodowe
nie lubi działać pod presją
Szczęśliwa liczba
4
Imieniny obchodzi
9 marca, 21 sierpnia, 17 września oraz 3 i 22 grudnia

Związki i rodzina

Rodzina jest dla Franciszki nieocenionym wsparciem. Kobieta o tym imieniu musi mieć wokół siebie tylko zaufane osoby, które zapewnią jej odpowiednie warunki do rozwoju. Franciszka często nie wierzy we własne możliwości i szuka potwierdzenia dla swojej wiedzy w dzieciach czy mężu. Franciszka z łatwością nawiązuje relacje z innymi ludźmi, jednak może mieć problemy z otworzeniem na mężczyznę i rozpoczęcie relacji innej niż jedynie koleżeńska. Nie lubi natrętnych adoratorów i błaznujących mężczyzn. W relacjach damsko-męskich dąży do posiadania odpowiedzialnego partnera, który da jej bliskość. Franciszka często potrzebuje czuć się wyjątkowo, dlatego warto prawić jej komplementy i zapewniać o uczuciach.

 

W towarzystwie
Franciszka ceni sobie czas spędzony w domu, ale lubi też otaczać się przyjaciółmi. Jednak nawet ich obecność nie da jej pełnego zadowolenia, którego Franciszka szuka w osobie oddanego i bliskiego partnera. Przyjaciele pozwalają Franciszce lepiej znosić porażki, które potrafią ją niejednokrotnie załamać. Mimo że Franciszka nie lubi poganiania w pracy, poza nią jest bardzo aktywna i ciągle próbuje nowych rozrywek.


W pracy
Skrupulatność i dokładność w racy mogą dawać wrażenie, że Franciszka myśli analitycznie i wszystko planuje. W rzeczywistości jednak kobieta jest bardzo nieśmiała i praktycznie w ogóle nie wychodzi ze swojej strefy komfortu. Nie warto jej poganiać, bo ten jej tryb pracy jest dla niej najbardziej efektywny. Każdą porażkę musi odchorować, ale w końcu zaciska zęby i przystępuje do działania.
Franciszka obchodzi imieniny 9 marca, 21 sierpnia, 17 września oraz 3 i 22 grudnia.

Formy obcojęzyczne
angielski - Frances, niemiecki - Franziska, francuski - Françoise, włoski - Francesca, hiszpański - Francisca, roysjski - Франциска

Zobacz inne imienia żeńskie na literę F

Ostatnie komentarze

Ada
Moja koleżanka z pracy ma na imię Franciszka, wszyscy wołają na nią Franka.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane