Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Leokadia

Zdrobnienia: Lodzia, Lodks, Ludka,Lodusia, Ludusia, Adzia

Imię Leokadia wywodzi się z greki i oznacza kobietę, która dba o swój lud. Leokadia jest kobietą zmieniającą zdanie szybciej niż ktokolwiek inny. Wszędzie jej pełno i zawsze jest pełna energii. Umie skupić się na kilku rzeczach jednocześnie, jest niezależna i z trudem przychodzi jej wykonywanie poleceń od innych osób. Leokadia lubi dominować nie tylko w pracy, ale też w miłości. Zwykle trudno przewidzieć jej zachowanie, ale jest bardzo lubiana i potrafi przyznać się do popełnienia błędu. Leokadia jest gościnna i bardzo ceni sobie dobre towarzystwo.

Cechy osoby noszącej imię Leokadia

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
kobieta dbająca o swój lud
Główne cechy
troskliwa, żywiołowa
Predyspozycje zawodowe
nauczycielka, instruktorka
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
9 grudnia

Rodzina i związki
Biorąc pod uwagę żywiołowość Leokadii, przebywanie w jej otoczeniu oraz życie z nią nie jest wybitnie spokojne. Bywa ogromnie zazdrosna i zaborcza, ale rekompensuje to wielką namiętnością i gorącą miłością. Leokadia ma tendencję do rządzenia partnerem. Kobieta potrafi dynamicznie zmieniać uczucia - od miłości do nienawiści w zaledwie chwilę. Leokadia lubi stabilne związki, ale nieobce są jej kłótnie i ostre wymiany zdań. Kiedy jest spokojna, często przyjmuje gości. Uwaga - Leokadia potrafi uzależnić.

W towarzystwie
Leokadia to kobieta zmienna jak pogoda w górach. Mimo tego jest bardzo lubiana i wiele osób lgnie do niej po porady. Kobieta o tym imieniu nie potrafi żyć samotnie i zawsze stara się mieć wokół siebie partnera lub przyjaciół. Leokadia kocha szalone wyprawy i podróże w nieznane. Nie toleruje nudy i męczy ją nicnierobienie. Wszędzie gdzie się pojawia, znajduje sobie znajomych. Leokadia umie się bawić, ale jest też sprawiedliwa i nie ocenia zachować innych ludzi.

W pracy
Leokadia to osoba specjalizująca się we wzniecaniu burzy w szklance wody. Bardzo szybko zmienia nastrój z euforycznego do depresyjnego i odwrotnie. Jedną z jej największych umiejętności jest możliwość wykonywania kilku zadań jednoczenie. Leokadia lubi, kiedy dużo się dzieje, bo może się wtedy wykazać. Lubią ją zarówno współpracownicy, jak i przełożeni. Leokadia rzadko słucha poleceń innych osób. To raczej ona mówi im, co mają robić. Leokadia doskonale sprawdzi się na kierowniczym stanowisku, na którym będzie też mogła szkolić pozostałych pracowników.

Przysłowia od imienia Leokadia
Brak
Znani imiennicy
Leokadia Halama - tancerka, Leokadia Serafinowicz - reżyserka
Formy obcojęzyczne
rosyjski - Leokadija, hiszpański - Leocadia

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane