Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Róża

Zdrobnienia: Różyczka, Różunia, Różenia, Różenka, Różynka

Imię Róża wywodzi się z języka łacińskiego, od nazwy kwiatu i oznacza kobietę delikatną. Róża ma we krwi rywalizację - zarówno w kwestiach zawodowych, jak i w aktywnościach życia prywatnego. Kobieta nosząca to imię jet nieprzewidywalna i niczym kot chodzi tylko swoimi drogami. Ta kobieta uwielbia pracować i zbiera za to wiele pochwał. Róża jest uparta i do niej zawsze należy ostatnie słowo. Nie sposób jej nie lubić, bo jest pełna życia i zawsze wyciąga pomocną dłoń do potrzebujących.

Cechy osoby noszącej imię Róża

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta delikatna
Główne cechy
radosna, ambitna
Predyspozycje zawodowe
nauczycielka, handlowiec
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
6 marca, 23 sierpnia i 4 września

Rodzina i związki
Kobieta o imieniu Róża to urodzona gospodyni i wspaniała matka. Kiedy nie pracuje zawodowo, poświęca się w stu procentach swojej rodzinie. Róża jest pełna emocji, które w wielu przypadkach decydują o jej wyborach. Przy pierwszym kontakcie Róża wydaje się bardzo delikatna, ale potem pokazuje, że jest pełna życia i zaraża swoją pozytywną energią. Kobieta o tym imieniu nie bawi się uczuciami adoratorów i niechętnie flirtuje. Zdecydowanie bardziej ceni sobie przyjaźnie z mężczyznami niż przelotne znajomości. Róża jest oddaną żoną, ale potrzebuje czułości i ciepła od strony partnera.

W towarzystwie
Róża przyjaźni się ze wszystkimi. Jest także niezwykle serdeczna i pełna radości. Bywa niekiedy zbyt nerwowa i potrzeba jej chwili, by się uspokoić. Ta kobieta umie dostosować się do każdej sytuacji i radzi sobie nawet w bardzo kryzysowych momentach. Róża to także osoba bardzo uparta, która zawsze musi postawić kropkę nad i. Przyjaciele uwielbiają Różę za jej poczucie humoru. Zdarza jej się wybuchać, ale mimo to jest bardzo lubiana i dobrze czuje się w towarzystwie.

W pracy
Róża nieustannie rywalizuje, dzięki czemu ma duże doświadczenie zawodowe i świetnie sprawdza się jako mentorka. Ta kobieta ma wielkie ambicje i zawsze robi to, co chce. Na próżno jej narzucać inne zdanie, bo ona i tak zawsze zrobi to, co jej podpowiada rozum. Róża konsekwentnie dąży do osiągnięcia celu, często podejmując ryzykowne decyzje. Dla niej ważna jest nie tylko ścieżka kariery, ale też pieniądze oraz możliwość zarządzania.

Przysłowia od imienia Róża
Póty dobra Rózia, póki młoda buzia
Znani imiennicy
Róża Kasprzak - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański - Rosa, Rose, rosyjski - Роза

Zobacz inne imienia żeńskie na literę R

Ostatnie komentarze

Basia
Moja pięcioletnia córka ma na imię Róża.
Kasia
Róża, którą znam jest upartą osobą, ale równocześnie delikatną.
Maniek
znam 2 róże - nieźle dają w popalić :D

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane