Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Matylda

Zdrobnienia: Matyldka, Matylduś, Matysia, Mati. Tysia, Tyldzia

Imię Matylda pochodzi z języka starogermańskiego i oznacza kobietę silną oraz waleczną. Matylda to kobieta samodzielna, która sama chętnie wszystkim pomaga, ale sama nigdy nie prosi o wsparcie. Kobieta o tym imieniu wytrwale pracuje na swój sukces i nie boi się podejmowania ryzykownych decyzji. Matylda często przejmuje rolę lidera w grupie i doskonale sprawdza się na tym stanowisku. Ta osoba jest świetną przyjaciółką, ale w relacjach i związkach potrafi być zaborcza. Matylda świetnie odnajduje się wśród domowych obowiązków.

Cechy osoby noszącej imię Matylda

Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
kobieta waleczna i silna
Główne cechy
samodzielna, skryta
Predyspozycje zawodowe
kierownik, handlowiec
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
14 marca, 31 maja, 15 sierpnia oraz 19 listopada

Rodzina i związki
Matylda jest silna i ma despotyczne zapędy, przez co trudno jej znaleźć partnera. Nie jest osobą zbyt wylewną ani czułą, co może przeszkadzać potencjalnemu kandydatowi. Matylda cierpliwie czeka, aż pojawi się ta wyjątkowa osoba. Taka, która doceni jej oddanie rodzinie oraz życie pełne dynamicznych sytuacji. Matylda lubi przyjmować gości i stara się, by zawsze czuli się jak u siebie. Matylda jest wspaniałą kochanką, dla której pożycie małżeńskie jest bardzo istotne dla podtrzymania temperatury w związku.

W towarzystwie
W oczach znajomych Matylda jest kobietą łączącą w sobie szaleństwo i elegancję. Ta kobieta nie lubi, kiedy ktoś się przeciwstawia. Matylda doskonale czuje się w światłach reflektorów chociaż sama bardzo mało mówi o sobie. Nie zdradza swoich emocji ani nie opowiada o problemach życia codziennego. Matylda to osoba ciężka do rozpracowania i umie roztoczyć wokół siebie mgłę tajemniczości. Matylda wyciska życie jak cytrynę. Sama o sobie decyduje i tym ludzi u innych ludzi duży szacunek.

W pracy
Matylda pracuje szybko, skrupulatnie i jest w stanie wykonać nawet najtrudniejsze projekty. Kobieta zawsze celnie ocenia sytuacje i kieruje się sprawiedliwością. Matylda szybko przyswaja nowe informacje i chętnie pomaga pozostałym pracownikom. Najlepiej czuje się wśród ludzi o zbliżonym temperamencie i podobnych charakterach. Matylda ma rozwiniętą intuicję oraz wszechstronne umiejętności. Matylda jest ceniona przez szefów i współpracowników.

Przysłowia od imienia Matylda
Gdy zakocha się Matylda, wtedy wiele miłych chwil da
Znani imiennicy
matylda Baczyńska - aktorka, Matylda Damięcka - aktorka, Mathilda May - aktorka, Matylda von Ringelhein - królowa niemiecka
Formy obcojęzyczne
angielski - Mathilda, francuski - Mathlide, hiszpański - Mafalda, rosyjski - Матильда

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane