Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Nikola

Zdrobnienia: Nikolka, Nikuś, Nikolcia, Nikol,Niko, Niczka, Nikoleczka

Imię Nikol wywodzi się z języka greckiego i jest żeńską wersją imienia Mikołaj, oznaczającego człowieka zwyciężającego dla swojego ludu. Nikola jest kobietą wyróżniającą się ambicją oraz nieugiętością. Ona poradzi sobie w każdej sytuacji i bardzo nie lubi, kiedy ktoś dyktuje, jak ma kierować swoim życiem. Nikola wszystkie działania dokładnie planuje i zawsze postępuje według założonego schematu. Nikola doskonale czuje się w temacie mody, stylu i elegancji. Wyróżnia ją dziewczęcy wdzięk, który niejednokrotnie pomaga jej osiągnąć zawodowe cele.

Cechy osoby noszącej imię Nikola

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
osoba zwyciężająca dla ludu
Główne cechy
pracowita, ambitna
Predyspozycje zawodowe
pegdagog, bizneswoman
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
1 i 14 lutego, 21 marca, 9 maja, 18 czerwca, 10 września, 12 listopada i 6 grudnia

Rodzina i związki
Nikola to kobieta piękna zewnętrznie i wewnętrznie. Zawsze przyciąga uwagę strojem i wie, jak wyeksponować swoje wdzięki. Ta kobieta potrafi owinąć sobie każdego mężczyznę wokół palca i szuka księcia z bajki. Miłość to dla Nikoli nadrzędna wartość. Kobieta o tym imieniu wiele uwagi i energii poświęca na poszukiwania tego jedynego, dlatego często zdarza jej się przegapić mężczyznę, który mógłby obdarzyć ją uczuciem i zapewnić szczęśliwe życie.

W towarzystwie
Nikola ma wielu znajomych, których także często zmienia. Kobieta o tym imieniu nie lubi osób nachalnych i wszechwiedzących. Jej zmienny charakter powoduje także konieczność częstej zmiany otoczenia, w tym znajomych. Mimo iż Nikola doskonale wie, czego chce, zdarza jej się kaprysić i być nieznośną. Nikola zawsze wyróżnia się strojem, podkreśla atuty swojej figury i kocha błyszczeć w towarzystwie. Koleżanki często zwracają się do niej po radę w kwestii stylu. Sama jednak rzadko potrzebuje pomocy innych osób.

W pracy
Nikolę wyróżniają dwie cechy - pracowitość i ambicja. Ona sama wie najlepiej jak pracować i nie pozwala innym, by udzielali jej jakichkolwiek rad. Kobieta jest zmotywowana i zawsze dąży do osiągnięcia celu. Ci, którzy obserwują jej ścieżkę kariery czasami nie mogą zrozumieć jej motywów działania. Nikola jest niezwykle inteligentna, umie wyciągać wnioski i wnikliwie obserwuje świat oraz ludzi. Ona ma w sobie pewną mądrość życiową, która przyciąga zarówno przyjaciół, jak i współpracowników.

Przysłowia od imienia Nikola
Brak
Znani imiennicy
Nicole Kiman - aktorka, Nicole Arendt - działaczka francuska, Nicole Pratt - tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Nicole, włoski - Nicoletta, hiszpański - Nicolasa, rosyjski - Николь

Zobacz inne imienia żeńskie na literę N

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane