Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Natalia

Zdrobnienia: Natalka, Natka, Nateczka, Natunia, Natalinka, Natasza, Nacia

Imię Natalia pochodzi z łaciny i jet połączeniem słów dies natalis, oznaczających dokładnie dzień narodzin. Natalia to kobieta delikatna, która sprowokowana staje się zdecydowanie bardziej stanowcza. Ta kobieta ma przed sobą ogromne możliwości i ambicje. Działa samodzielnie, a każda próba wpłynięcia na jej zdanie zawsze kończy się fiaskiem. Natalia trzyma nerwy na wodzy nawet w podbramkowych sytuacjach. Ta kobieta jest nieufna i jej bliskie grono przyjaciół stanowi zaledwie kilka osób. Mimo tego jest szczera i pomocna. Natalia źle znosi niepowodzenia, a każdy adorator musi się odpowiednio postarać, by zdobyć jej względy.

Cechy osoby noszącej imię Natalia

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta oczekująca ponownych narodzin w życiu
Główne cechy
odpowiedzialna, radosna
Predyspozycje zawodowe
kierownik, przewodnik
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
27 lipca, 26 sierpnia, 8 września, 8,10 i 28 listopada oraz 1 i 21 grudnia.

Rodzina i związki
Natalia zawsze słuchała rad swoich rodziców i stosuje się do nich nawet w dorosłym życiu. W małżeństwie jest wierna i dba o ognisko domowe. Ta kobieta nie lubi siedzieć w domu i nie lubi, kiedy rodzina w jakikolwiek sposób ją ogranicza. Mimo iż Natalia ma mocny charakter, nietrudno ją zranić. Mężczyzna, którego pokocha Natalia będzie miał wspaniałą żonę, która stanie się potem także oddaną matką. Partner Natalii musi być tak samo charakterny jak i ona.

W towarzystwie
Natalia bardzo rzadko bierze pod uwagę zdanie innych osób. Mimo że jest towarzyska i lubi przebywać między ludźmi, w jej otoczeniu jest niewielu przyjaciół. Wynika to z jej nieufności, spowodowanej strachem przed zawodem. Natalia woli otoczenie starszych znajomych, przy których może w pełni być sobą. Natalia to także niezwykle pamiętliwa i mściwa osóbka. Nigdy nie pozostaje dłużna temu, kto sprawił jej jakiś zawód lub przykrość.

W pracy
Natalia nigdy nie dąży do celu po najkrótszej drodze. Ona ceni sobie niebanalne rozwiązania, które w pełni pokazują jej możliwości. Kobieta o tym imieniu często interesuje się nauką, przedmiotami ścisłymi oraz zjawiskami paranormalnymi. Wśród pracowników uchodzi za tą, która rzuca pomysłami i zawsze chce dowodzić w działaniach. Ogromną zaletą Natalii jest umiejętność zachowana zimnej krwi nawet w bardzi kryzysowych momentach. Natalia jest odpowiedzialna, ambitna i stanowcza.


Przysłowia od imienia Natalia
Długo opiera się Natalia na tym polega batalia
Znani imiennicy
Natalia Kukulska - piosenkarka, Natalia Koryncka-Gruz - scenarzystka, Natalie Cole - piosenkarka, Natalia Lach-Lachowicz - rzeźbiarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki - Natalie, francuski - Nathalie, włoski, hiszpański - Natalia, rosyjski - Наталия

Zobacz inne imienia żeńskie na literę N

Ostatnie komentarze

Natalia
Nie przypuszczałam, że moje imię pochodzi z łaciny.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane