Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bogumił

Zdrobnienia: Boguś, Bodzio. Bodziek. Bogdan, Bogi, Miłek

Imię Bogumił pochodzi z języka słowiańskiego i oznacza mężczyznę miłującego Boga. Bogumił to mężczyzna, na którym zawsze można polegać. Wyróżnia go odpowiedzialność, sprawiedliwość oraz sumienność.

Cechy osoby noszącej imię Bogumił

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
słowiańskie
Znaczenie
mężczyzna miłujący Boga
Główne cechy
czuły, odpowiedzialny
Predyspozycje zawodowe
psycholog, instruktor
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
fio9let
Imieniny obchodzi
13 i 18 stycznia, 5 marca oraz 10 czerwca

Bogumił bywa czasem bardzo nieśmiały, przez co wiele życiowych okazji przechodzi mu koło nosa. Bogumił nie lubi ryzykować i raczej wybiera zawody wiążące się ze stabilnością. Bogumił ma wielu przyjaciół, ale zdecydowanie lepiej czuje się w zaciszu własnego domu.

Rodzina i związki
Bogumił to niezwykle wrażliwy mężczyzna. Jest także wspaniałym kochankiem, który traktuje swoją partnerkę jak królową. Mężczyzna noszący to imię jest dość skryty, ale nie boi się walczyć o miłość. Bogumił nie jest zbyt wylewny i nie daje się zbyt dobrze poznać, ale umie okazywać uczucia swojej rodzinie. Ten mężczyzna umie zadbać o atmosferę i nieustannie podsyca ogień w związku. Bogumił najlepiej cuzje się z partnerką, która jest jego przeciwieństwem - żywiołową i otwartą kobietą o ogromnym temperamencie.

W towarzystwie
Bogumił to typ myśliciela, który nie wypowiada się bez powodu. To także niezwykle sympatyczny i inteligentny człowiek, wokół którego zawsze gromadzi się towarzystwo. Bogumił na intuicję do ludzi i nie utrzymuje znajomości z kimś, kto kiedyś nadużył jego zaufania. Ma grono oddanych przyjaciół, z którymi trzyma się od młodzieńczych lat. Bogumił lubi dbać o siebie - ćwiczy, czyta, uczy się i podróżuje. Mimo, że jest bardzo cichy, z nim nie można się nudzić.

W pracy
Bogumił to wzór w kwestii odpowiedzialności i sumienności. Ten mężczyzna zawsze wszystko wykonuje sam i nie wykorzystuje swoich współpracowników. Bogumił to doskonały obserwator, który doradza kolegom w kwestiach związanych z polepszeniem wydajności czy metod pracy. Bogumił wybiera tylko stabilne cele i konsekwentnie dąży do realizacji założonych planów. Ten mężczyzna unika pochopnych decyzji, które mogłyby narazić go na porażkę lub straty.

Bogumił obchodzi imieniny 13 i 18 stycznia, 5 marca oraz 10 czerwca.

Przysłowia od imienia Bogumił
Brak
Znani imiennicy
Bogumił Dawison - aktor, Bohumil Hrabal - pisarz, Bogumił Kobiela - aktor, Bogumił Labusz - działacz
Formy obcojęzyczne
angielski - Bogomile, hiszpański, włoski i francuski - Bogomil, czeski - Bohumil

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane