Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Benedykt

Zdrobnienia: Benek, Benio, Beniuś, Ben, Beni, Beneduś, Benedyktek

Imię Benedykt pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę błogosławioną. Benedykt jest człowiekiem niezależnym, który przez całe życie ciężko pracuje na swoje przyjemności. Ten mężczyzna pracuje wręcz pedantycznie. Benedykt jest urodzonym myślicielem i nieustannie podejmuje zadania, rozwijające jego wiedzę oraz umiejętności. Mężczyzna noszący to imię postrzegany jest jako ekscentryk, jednak mimo to jest bardzo lubiany w towarzystwie. Ten mężczyzna uwielbia dzieci i jest oddanym mężem.

Cechy osoby noszącej imię Benedykt

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba obdarzona błogosławieństwem
Główne cechy
skryty, pracowity
Predyspozycje zawodowe
przedsiębiorca, dyplomata
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
12 stycznia, 16 kwietnia, 11 lipca oraz 13 listopada

Rodzina i związki
Benedykt nie jest idealnym kandydatem na męża, chociaż kiedy już znajdzie odpowiednią partnerkę zawsze angażuje się w relację. Bywa zbyt wybuchowy oraz wymagający, co jest niemałym wyzwaniem dla jego bliskich. Benedykt boi się odpowiedzialności, ale jeśli już się ustatkuje, odkrywa w sobie ogromne pokłady ojcowskiej miłości. Benedykt jest nieprzewidywalny, ale jest przy tym także niezwykle zaradny i umie zadbać o dobro swojej rodziny.

W towarzystwie
Benedykt to typowy samotnik, który prawie nie wykazuje empatii. Nie lubi spotkań ani prac zespołowych. To niezwykle atrakcyjny mężczyzna, który często zadziwia oryginalnymi poglądami oraz stylem bycia. Mężczyznę o tym imieniu łatwo wyprowadzić z równowagi, ale zawsze postępuje zgodnie z wyznawanymi przez siebie zasadami. Benedykt doskonale zarabia i gustuje w dobrej kuchni, sztuce oraz wszystkim, co kształtuje jego wiedzę. Ma niewielu, ale bardzo oddanych przyjaciół.

W pracy
Benedykt woli pracować na własny rachunek niż mieć nad sobą szefa. Nie przepada także za pracą w grupie i lubi sukcesy przypisywać tylko i wyłącznie sobie. Benedykt ma skłonność do pracoholizmu , przez co często zaniedbuje obowiązki domowe. Ten mężczyzna lubi naukę, filozofię oraz tematy religijne. Benedykt jest świetnym mentorem dla współpracowników.

Znani imiennicy
Benedykt - imię wielu papieży, Benedykt Croce - filozof, Benito Mussolini - dyktator, Benedykt Zientara - historyk
Formy obcojęzyczne
angielski - Benedict, włoski - Benedetto, niemiecki - Benedikt, francuski - Bénédicte, hiszpański - Benito, rosyjski - Бенедикт

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane