Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Julia

Zdrobnienia: Julcia, Julka, Juleczka, Juluś, Julik

Imię Julia wywodzi się od rzymskiego Juliusza i oznacza osobę młodą oraz pełną energii. Julia to kobieta pełna uroku, uwodzicielska,ale jednocześnie nieci zdystansowana. Umie słuchać i nigdy nie ocenia zachować innych ludzi. Julia jest kulturalna, taktowna i wrażliwa. Ceni sobie przyjaźń z każdym, bez względu na płeć. Wokół niej jest zawsze wielu adoratorów, jednak Julia poddaje ich bardzo surowej selekcji. Kobieta chciałaby mieć za partnera księcia z bajki.

Cechy osoby noszącej imię Julia

Pochodzenie
rzymskie
Znaczenie
osoba pełna wdzięku
Główne cechy
grzeczna, odpowiedzialna
Predyspozycje zawodowe
prawniczka. modelka
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
8 stycznia, 12,16,17,27 i 28 lutego, 8 i 16 marca, 8 i 16 kwietnia, 22 maja, 12 i 19 czerwca, 2,4,27 i 30 lipca, 2 i 10 września, 18 października oraz 10,11 i 13 grudnia

Rodzina i związki
Julia skrywa w sobie dwie sprzeczności - jest nieśmiała i uwodzicielska jednocześnie. Ciężko się oprzeć jej urokowi. Julia ma wyczucie stylu zarówno w modzie, jak i projektowaniu wnętrz. Ma także świetny gust jeśli chodzi o mężczyzn. Mimo że chciałaby mieć za męża rycerza na białym koniu, wie, że on się raczej nie pojawi, dlatego każdy zainteresowany nią mężczyzna poddawany jest szczegółowej weryfikacji. Julia kieruje się uczuciami, ale jest przy tym wierna. Bardzo przeżywa rozstania i czeka na jen jeden związek, w którym rozkwitnie.

W towarzystwie
Julia to dusza towarzystwa. Wyróżnia ją ciekawość świata i ludzi, dlatego nie dzieli przyjaciół ze względu na płeć. Julia dokładnie analizuje sytuacje i często przewiduje, jak się one zakończą. Mimo tego nie prawi morałów ani nie zarzuca przyjaciołom, że nie posłuchali jej rady. Julia ma klasę i okazuje to na każdym kroku. Nie narzuca innym swojego zdania i tego samego oczkuje od innych. Julia zaraża pozytywną energią i optymistycznym podejściem. Przy niej można zapomnieć o wszystkich problemach.

W pracy
Julia zawsze wykonuje swoje obowiązki z zaangażowaniem. Pracuje efektywnie, dokładnie i szybko. Lubią ją zarówno szefowie, jak i współpracownicy czy klienci. Julia osiąga sukcesy niemal mimowolnie, a jej arystokratyczny sposób bycia sprawia, że wszyscy chcą pracować razem z nią. Julia mimo iż jest otwarta, często nie mówi o swoich emocjach i ich nie okazuje.

Znani imiennicy
Julia Michalska - wioślarka, Julia Roberts - amerykańska aktorka, Julia Tymoszenko - ukraińska polityk
Formy obcojęzyczne
angielski - Julie, niemiecki, hiszpański - Julia, francuski - Julie, włoski - Giulia, rosyjski - Юлия

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Jula
Wiele cech charakteru z imiennika się potwierdziło.
Marta
Uwielbiam aktorkę Julie Roberts.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane