Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Kleopatra

Zdrobnienia: Kleo, Patrunia, Patrusia, Patri, Patrynia, Pati, Kleopati

Imię Kleopatra pochodzi z greki i oznacza córkę będącą dumą ojca. Kleopatra jest kobietą o złożonej osobowości, nastawioną na osiągnięcie sukcesu. Nie podejmuje impulsywnych decyzji, ale zawsze dąży do uzyskania władzy. Kleopatra znana jest jako kobieta sprawiedliwa, ciesząca się szacunkiem wśród rodziny, znajomych i współpracowników. Nie jest typem imprezowiczki i duży towarzystwa, ale bywa wybuchowa, kiedy dozna porażki. Kleopatra skrywa wrażliwość za płaszczem mściwości i pamiętliwości.

Cechy osoby noszącej imię Kleopatra

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
duma swojego ojca
Główne cechy
ambitna, władcza
Predyspozycje zawodowe
kierownik, handlowiec
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
9 września

Rodzina i związki
Kleopatra nie jest najłatwiejszą partnerką, ale jest bardzo mocno związana z rodziną. Czasami bywa nieugięta i ciężko przejść obojętnie obok jej dominującego stylu bycia. Partner Kleopatry musi pogodzić się z tym, że ostatnie słowo zawsze należy do niej. Mimo całej tej budzącej grozę otoczki, w rzeczywistości jest bardzo wrażliwa i czuła. Rodzina jest jej największym wsparciem i to z nią zawsze dzieli sukcesy i smutki. Kleopatra kocha mocno i żarliwie, jest zmysłowa i ma bogatą wyobraźnię.

W towarzystwie
Kleopatra nie jest żywiołowa i niechętnie imprezuje. Kobieta o tym imieniu nie ulega presji innych ludzi, bo to ona dyktuje warunki. Przez swoją stanowczość często popada w konflikty. Kleopatra potrafi wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie, zwłaszcza wtedy, kiedy coś nie idzie po jej myśli. Jej znajomi wiedzą, że aby uniknąć nieporozumień, trzeba ustąpić i przyznać jej rację. Kleopatra zawsze pamięta, kiedy ktoś wyrządził jej krzywdę. Mimo tego zawsze trafnie osądza i kieruje się sprawiedliwością. Kleopatra ma kilkoro zaufanych przyjaciół. Przez otoczenie bywa oceniana negatywnie, bo wszyscy widzą jej negatywne cechy. Wrażliwość i empatię chowa głęboko w sobie.

W pracy
Kleopatra to uosobienie sukcesu. Ona zawsze dąży to osiągnięcia celu, co ułatwiają jej osobowość i duże ambicje. Każda decyzja Kleopatry poprzedzona jest analizą, dzięki czemu kobieta jest doskonałym strategiem. Czasami do osiągnięcia celu dąży po trupach, co może odstraszać od niej innych ludzi. Tak, jak w domu Kleopatra jest spokojna, tak w pracy obowiązki wykonuje z rozmachem. Kleopatra cieszy się uznaniem wśród szefów i współpracowników. Kobieta jest też bardzo wrażliwa na sztukę i ma dobry gust.

Przysłowia od imienia Kleopatra
Brak
Znani imiennicy
Kleopatra I królowa Egiptu, Cleopatra Borel-Brown - pochodząca z Trynidad i Tobago łuczniczka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski, hiszpański - Cleopatra, francuski - Cléopâtre, rosyjski - Клеопатра

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane