Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Milena

Zdrobnienia: Milenka, Mila, Milka, Milunia, Milusia, Lenka, Lenia. Mileńka

Imię Milena wywodzi się z języka starosłowiańskiego i jest połączeniem męskich imion Miłosław oraz Miłobor. Milena oznacza kobietę miłą. Kobieta nosząca to imię jest nieprzewidywalna i nie ma sposobu na to, bu w jakikolwiek sposób ją kontrolować. Milena jest niezwykle aktywna, stanowcza i pełna pozytywnej energii. Jest perfekcjonistką, która dąży do doskonałości w każdym aspekcie życia. Ta kobieta umie się powstrzymać przez zrobieniem głupstwa i niechętnie opowiada o sobie. Mimo tego zamknięcia jest życzliwa i otwarta na ludzi.

Cechy osoby noszącej imię Milena

Pochodzenie
starosłowiańskie
Znaczenie
kobieta miła, najmilsza
Główne cechy
skryta, pełna energii
Predyspozycje zawodowe
pedagog, pracownik administracji
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
24 maja

Rodzina i związki
Milena łączy w sobie zmysłową kobiecość i wyzwoloną niezależność. Kobieta o tym imieniu jest wrażliwa na sztukę i przyrodę. Milena nieczęsto mówi o swoich uczuciach, przez co może wydawać się nieco chłodna. Ta kobieta nie szuka czułości w związku, a raczej partnerstwa, stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Mąż Mileny ma w niej najlepszą przyjaciółkę, której jednak daleko do czułej żony. Milena z trudem się angażuje, i rzadko okazuje zazdrość o partnera. Nie inaczej jest w przypadku relacji na linii matka - dzieci. W stosunku do pociech Milena jest raczej ich koleżanką niż matką.

W towarzystwie
Milena to kobieta o silnym charakterze oraz psychice. Ona nie ma potrzeby opowiadania o swoich przeżyciach i uczuciach na głos. Milena zwykle chętniej prowadzi pamiętnik lub dziennik i to na ich stronicach wylewa swoje emocje. Milena woli kreować się na kobietę silną, bo boi się wykorzystania swojej delikatności przeciwko sobie. Milena to dobra osoba, która przyciąga przyjaciół życzliwością chęcią pomocy. W przypadku porażki, Milena szybko bierze się do działania, by jak najszybciej osiągną c oczekiwany sukces.

W pracy
Milena osiąga sukces w pięknym stylu. To nieprzewidywalna kobieta, która uwielbia niekonwencjonalne rozwiązania prostych zadań. Mimo tej stanowczości, bardzo ostrożnie podejmuje decyzje. Milenę wyróżnia wytrwałość, która pozwala jej odnieść sukces. Milena jest dobrym mentorem, chociaż ma tendencję do stawiania współpracownikom zbyt wysokich wymagań.


Przysłowia od imienia Milena
Brak
Znani imiennicy
Milena Rosner - siatkarka, Mylene Farmer - piosenkarka, Mila Jovovich - aktorka, Mylene Demongeot - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Miley, francuski - Mylene, ukraiński - Milica

Ostatnie komentarze

Luiza
Imię Milena kojarzy mi się z osobą skrytą i nieśmiałą.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane