Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Mirosława

Zdrobnienia: Mirka, Mircia, Mirunia, Mireńka, Mirusia, Sławcia, Sławka, Sławunia

Imię Mirosława pochodzi z języka staropolskiego i oznacza kobietę sławiącą dobro oraz pokój. Kobieta o tym imieniu jest niezwykle energiczna i pracowita, ale lepiej jej nie denerwować. Mirosława doskonale wie, czego chce i ostateczna decyzja zawsze należy do niej. Jeśli tak nie jest - bywa porywcza i konfliktowa. Mirosława ma dar analitycznego myślenia i niemal bezbłędną intuicję. Nie brak jej także szczęścia. Ta kobieta ma wielu przyjaciół, którzy lubią przebywać w jej towarzystwie. Mirosława lubi czuć adrenalinę, dlatego przebywanie w jej otoczeniu zawsze przynosi ciekawe wydarzenia.

Cechy osoby noszącej imię Mirosława

Pochodzenie
staropolskie
Znaczenie
kobieta sławiąca dobro
Główne cechy
wybuchowa, dokładna
Predyspozycje zawodowe
analityk, instruktor
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
pomarańcz
Imieniny obchodzi
26 lutego

Rodzina i związki
Mirosława to osoba, która w relacji z partnerem ceni sobie przede wszystkim więź duchową i emocjonalną. Kobieta dba o potomstwo i dom, tworząc w nim ostoję spokoju i bezpieczeństwa. Dla Mirosławy ważniejsza od cielesności jest uczuciowość i poczucie stabilizacji. Osoba o tym imieniu nie ma głowy do finansów, dlatego domowym budżetem przeważnie zajmuje się jej partner. Mirosława lubi porządek, przez co niejednokrotnie denerwuje się na członków rodziny. Mirosława kocha gotować oraz eksperymentować w kuchni.

W towarzystwie
Mimo swojego wybuchowego i stanowczego charakteru, Mirosława ma wielu znajomych i sama też lubi spędzać czas w ich towarzystwie. Ta kobieta czasem potrzebuje się wygadać, jednocześnie sama będąc powierniczką swoich bliskich przyjaciół. Mirosława często wybucha, ale rodzina i znajomi są w stanie wytrzymać jej złości. Ta kobieta kocha przygody i szuka rozrywek dostarczających adrenaliny. Mirosława ma skłonność do ryzyka i uprawiania sportów ekstremalnych.

W pracy
Mirosława wyróżnia się pracowitością. W przypadku konfliktu lepiej nie drażnić jej za bardzo, bo można nieźle ob niej oberwać. Kobieta o tym imieniu musi podejmować ostateczną decyzję, w przeciwnym razie będzie naprawdę niemiła. Ta kobieta pracuje szybko i dokładnie, a dzięki sprzyjającemu szczęściu, zawsze osiąga zamierzony sukces.

Przysłowia od imienia Mirosława
W klejnot się zmienia Mirosława, miłość to jest jego oprawa
Znani imiennicy
Mirosława Litmanowicz - szachistka, Mirosława Krajewska - aktorka, Mirosława Nyckowska - aktorka
Formy obcojęzyczne
ukraiński - Myroslava, rosyjski, czeki i bułgarski - Miroslava

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane