Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Karolina

Zdrobnienia: Karolinka, Karola, Karolka, Karolcia, Karolusia, Karusia

Imię Karolina pochodzi z języka starogermańskiego i oznacza kobietę wierną mężowi. Karolina to kobieta doskonale zorganizowana, która zawsze stara się dotrzymać wyznaczonych terminów. Mimo swego perfekcjonizmu pozostaje nieśmiała, a nawet majestatyczna. Ma wyrafinowane zainteresowania i nie dla niej przaśne dyskoteki czy jarmarki. Karolina jest bardzo sympatyczna i kręci się wokół niej wielu ludzi. Trzeba jednak uważać, by nie zaleźć jej za skórę. W uczuciach jest bardzo ostrożna i nie otwiera się aż do momentu, w którym poczuje się dość pewnie. Karolina udaje twardą, ale w rzeczywistości jest bardzo delikatna i łatwo zranić jej uczucia.

Cechy osoby noszącej imię Karolina

Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
kobieta wierna mężowi
Główne cechy
zorganizowana, sympatyczna
Predyspozycje zawodowe
stewardessa, architekt
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
18 stycznia, 1 lutego, 2 marca, 9 maja, 5 i 18 lipca, 5 sierpnia, oraz 4 i 18 listopada

Rodzina i związki
Karolina to idealna partnerka i matka. Kobieta o tym imieniu potrzebuje partnera, który otoczy ją opieką i zapewni stabilność materialną oraz emocjonalną. Mimo iż nie szuka księcia na białym koniu, często musi czekać, aż trafi na odpowiedniego mężczyznę. Karolina jest nieufna i każdego adoratora będzie traktować z dystansem. Karolina potrafi prowadzić dom, który jest pełen miłości, ciepła i pięknych dodatków.

W towarzystwie
Karolina jest niego nieśmiała i może sprawiać wrażenie wyniosłej. Najlepiej czuje się w niewielkich grupach ludzi i unika dużych zbiorowisk. Karolina nie umie bawić się na dyskotekach. Dlatego znajomi często uważają, że jest zmanierowana i zachowuje się jak arystokratka. Karolina ma niewielką grupę przyjaciół i to z nimi najchętniej spędza czas. To bardzo sympatyczna osoba, którą jednak łatwo wyprowadzić z równowagi. Karolina nigdy nie daje drugiej szansy.

W pracy
Karolina zawsze rozdziela życie rodzinne od pracy zawodowej. Dzięki swojemu zorganizowaniu zawsze terminowo realizuje zadania. Jest przy tym niezwykle dokładna i chłonie wiedzę jak gąbka. Zawsze chętnie uczestnicy w konkursach i wyzwaniach. Karolina jest ponadprzeciętnie perfekcjonistyczna, co czasami przeszkadza jej samej. Nie odpocznie dopóki nie osiągnie celu. Ma zdolności manualne i umiejętność logicznego myślenia.

Przysłowia od imienia Karolina
Kto raz zakocha się w Karolinie, ten dla świata całkiem zginie
Znani imiennicy
Karolina Kosińska - tenisistka, Karolina Malinowska - modelka, Karolina Korwin - Piotrowska - dziennikarka, Karolina Pawłowa - rosyjska artystka, Charlize Theron - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Caroline, niemiecki, włoski, hiszpański - Carola, francuski - Carole, rosyjski - Карла

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Ilona
Wiele dziewczyn o tym imieniu charakteryzuje się ogromnym zorganizowaniem.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane