Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Stefania

Zdrobnienia: Stefcia, Stfka, Stefa, Stefunia, Stefula, Stefi, Stefulka, Stefuś

Imię Stefania pochodzi z języka greckiego i jest żeńską formą imienia Stefan, oznaczającego koronę lub wieniec. Stefania jest kobietą sumienną, pogodną i niekiedy szaloną. Osoba nosząca to imię realizuje swoje cele i konsekwentnie do tego dąży. Bywa złośliwa, sarkastyczna oraz pamiętliwa. Nie warto zachodzić jej za skórę, bo ona zawsze się zemści. Stefania umie grać, dzięki czemu zawsze wyjdzie cało z opresji. Stefania rzadko daje się tak naprawdę poznać, a każdy kto się do niej zbliży będzie jej przyjacielem do końca życia.

Cechy osoby noszącej imię Stefania

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
wieniec lub korona
Główne cechy
ironiczna, energiczna
Predyspozycje zawodowe
aktorka, nauczyciel języka obcego
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
turkus
Imieniny obchodzi
18 września

Rodzina i związki

Stefania umie doskonale udawać i wie, jak tę umiejętność wykorzystywać w życiu codziennym. Kobieta o tym imieniu przyciąga uwagę mężczyzn i doskonale czuje się w ich towarzystwie. Stefania skrycie marzy o wielkiej miłości i księciu z bajki, na którego potrafi czekać latami. Jako matka i pani domu jest jednocześnie stanowcza i kochająca. Stefania potrafi pokazać pazury, a związek z nią zawsze będzie pełen namiętności.

 

W towarzystwie
Stefania nie ma żadnych trudności w nawiązywaniu przyjaźni. Sama jednak nigdy nie dale się poznać do końca. Bywa bardzo ironiczna i złośliwa, co często odstrasza od niej otoczenie. Niekiedy bywa zbyt zaborcza w stosunku do przyjaciół, bo tak naprawdę bardzo ich potrzebuje i chce mieć wokół siebie zaufanych ludzi. Stefania ma problem z akceptacją siebie, dlatego często rezygnuje z ciekawych i kobiecych strojów.

 

W pracy
Stefania to kobieta pełna energii, która umie spożytkować ją w pracy. Ta kobieta lubi sama pracować na sukcesy i często izoluje się od współpracowników, którym nie może zaufać. Stefanię wyróżnia niebywała inteligencja, która maskuje wszelkie braki wiedzy czy doświadczenia. Ona wie, jak manipulować ludźmi i świetnie potrafi udawać. Stefania zawsze zwraca uwagę na szczegóły.

 

Przysłowia od imienia Stefania
Chciałem Stefanię tylko pogłaskać, ona mi na to: zbyteczna łaska.
Znani imiennicy
Stefania Belmondo - narciarka, Stefania Grimaldi - księżniczka Monako, Stefania Grodzieńska - pisarka, Stefania Wojtulanis-Karpińska - pilot Wojska Polskiego
Formy obcojęzyczne
angielski - Stephanie, niemiecki - Stefanie, francuski - Stéphanie, włoski - Stefania, hiszpański - Estefania, rosyjski - Стефани

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane