Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Andrzej

Zdrobnienia: Andrzejek,. Andruszek, Andrunio, Andy, Andzik, Jędrek, Jędruś, Jędrula

Imię Andrzej wywodzi się z języka greckiego i oznacza człowieka odważnego. Andrzej to człowiek o niezwykle wybuchowym charakterze, a do tego niezależny i ambitny. Ten mężczyzna musi działać i zdobywać - jak nie uznanie i pozycję to kobiety i majątek. Andrzej jest sprawiedliwym mężczyzną, który zawsze umie przyznać się do popełnionego błędu. Ten mężczyzna umie ocenić bez wartościowania, przez co ma bardzo duże grono znajomych. Andrzej to dusza towarzystwa i nie ma przy nim szans na jakąkolwiek nudę.

Cechy osoby noszącej imię Andrzej

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
człowiek odważny
Główne cechy
otwarty, ambitny
Predyspozycje zawodowe
menedżer, pracownik służb mundurowych
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
6 i 19 stycznia, 4 lutego, 12 i 27 kwietnia, 13, 16 i 25 maja, 12, 16 i 21 czerwca, 12, 13, 16, 17, 21 i 31 lipca, 17 i 30 września, 1, 10, i 30 listopada oraz 10 grudnia

Rodzina i związki
Andrzej to podrywacz, który umie wykorzystać swój urok. Nie ma kobiety, która umiałaby się oprzeć jego czarowi. Andrzej od najmłodszych lat ma jasno określone cele życiowe i konsekwentnie je realizuje. Mężczyzna o tym imieniu dba zarówno o swoją duchowość, jak i otaczające go dobra materialne. Jest także optymistą, który swoją dobrą energią zaraża wszystkich wokół. Kobieta, która usidli Andrzeja zyska w nim dobrego męża, z którym nigdy nie będzie nudy.

W towarzystwie
Andrzej nie zna pojęcia samotności. Zawsze otacza go wianuszek wielbicielek oraz przyjaciół. To wyjątkowo charyzmatyczny lider, który umie pokierować tłumem. Andrzej ma doskonałą intuicję do ludzi i skutecznie potrafi ocenić, kto ma złe intencje. Bywa także czasem zbyt impulsywny, ale jego wybuchom nie towarzyszy agresja. Andrzej to świetny przyjaciel i mężczyzna gotów pomóc każdemu, kto tego potrzebuje.

W pracy
Andrzej pracuje szybko, stosuje nieoczywiste rozwiązania i zawsze osiąga cel. Jest wzorem dla współpracowników, którzy chcą się od niego uczyć kreatywności. Andrzej to także szczęściarz, któremu się udaje, bo okoliczności po prostu sprzyjają. Ten mężczyzna świetnie sprawdzi się na kierowniczym stanowisku, związanym z podejmowaniem decyzji.

Znani imiennicy
Apostoł Andrzej, Andrzej Wajda - reżyser, Andrzej Seweryn - aktor, Andrzej Sapkowski - pisarz, Andrzej Czajkowski - kompozytor, Andre Agassi - tenisista, Andy Warhol - artysta, przedstawiciel pop-artu
Formy obcojęzyczne
angielski Andrew, niemiecki Andreas, francuski André, włoski Andrea, rosyjski Андрей, hiszpański Andrés

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane