Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Aneta

Imię Aneta jest francuskim zdrobnieniem dla imienia Anna, pochodzącego z języka hebrajskiego i oznaczającego łaskę. Aneta należy do osób niezwykle żywiołowych, nie lubiących rutyny. Dla kobiety o tym imieniu najważniejsza jest rodzina, a dom wypełniony jest miłością i harmonią. Aneta lubi czasem poszaleć, bywa wybuchowa i nadto entuzjastycznie nastawiona do ludzi i świata. Czasami ma zbyt cięty język, przez co popada w konflikty z innymi osobami. Aneta ma artystyczną duszę, kocha sztukę i jest wrażliwa na piękno. W pracy lubi, kiedy coś się dzieje, przez co ma możliwość wykazania się swoją wiedzą oraz umiejętnościami.

Cechy osoby noszącej imię Aneta

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
łaska
Główne cechy
żywiołowa, oddana rodzinie
Predyspozycje zawodowe
pilot wycieczki, aktorka
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
20 lutego, 13 i 16 czerwca, 17 i 26 lipca, 9 i 25 grudnia

Związki i rodzina

Aneta jest wspaniałą żoną i matką. Swojej rodziny oddaje się w stu procentach i zapewnia jej dom pełen miłości i radości. Lubi być doceniana przez domowników. Aneta nie lubi powtarzalności i nie dopuszcza do tego, by w jej życiu pojawiła się rutyna. Lubi czuć wolność, a każda próba uwiązania jej zawsze kończy się klęską.


W towarzystwie
Aneta kocha podróże i poznawanie obcych kultur. Osoby życzliwe Anecie zawsze znajdą w niej oparcie i pomoc. Kiedy ktoś zajdzie jej za skórę, musi liczyć się z tym, że usłyszy ciętą ripostę lub może go spotkać mało przyjemna zemsta ze strony Anety. Aneta doskonale czuje się zarówno w towarzystwie, jak i samotnie. Osoby z jej otoczenia muszą być gotowe na jej zmienne nastroje. Obok Anety nie da się przejść obojętnie - należy ją pokochać lub zaakceptować i unikać.


W pracy
Aneta jest osobą sukcesu. Prezentuje skrajne postawy - od niebanalnych pomysłów i ogromnej energii po słomiany zapał i brak zdecydowania. Kobieta o tym imieniu czasami podejmuje impulsywne decyzje i zapomina o zdrowym rozsądku. Żyje chwilą, jest zmysłowa i pełna pasji. Aneta ma skłonności do adrenaliny i doskonale czuje się podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Aneta nie ma trudności w nauce, dzięki czemu często odnosi sukcesy zawodowe.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane