Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Ada

Zdrobnienia: Adela, Adusia, Adzia, Adzieńka

Ada to kobieta o dużej pewności siebie, często utożsamianej z uporem. Nie rezygnuje i nie poddaje się łatwo, dzięki czemu z powodzeniem osiąga zamierzone przez siebie cele. Zdecydowany charakter i łatwość w nawiązywaniu znajomości

Cechy osoby noszącej imię Ada

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
stroić się, upiększać się
Główne cechy
delikatność, kreatywność, skromność
Predyspozycje zawodowe
psycholog, doradca zawodowy, projektant mody
Szczęśliwy kolor
czarny
Imieniny obchodzi
10 stycznia, 5 lutego, 6 kwietnia, 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września 12 grudnia, 24 grudnia

Ada to imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza „stroić się" i „upiększać się". Zostało zaczerpnięte z Biblii, a powszechnie zaczęto je stosować na przełomie XiX i XX wieku. Zgodnie z tłumaczeniem, kobieta nosząca to imię posiada w sobie niezwykły urok i wdzięk, dzięki czemu stanowi obiekt zainteresowania wielu mężczyzn. Nawet wraz z upływem lat zachowuje swoje piękno i młodzieńczy wygląd, dzięki zamiłowaniu do dbania o urodę i doskonałemu wyczuciu w kwestii doboru ubrań.

W swoim życiu zawodowym Ada jest osobą profesjonalną i solidną, która rzetelnie wykonuje powierzone obowiązki. Jej stanowczość, zdecydowanie i konsekwentność pozwalają realizować zamierzone cele i stawiać przed sobą nowe wymagania. To osoba z wrodzonymi zdolnościami przywódczymi, dzięki czemu doskonale radzi sobie na stanowiskach kierowniczych, potrafi zarządzać ludźmi i prowadzić negocjacje biznesowe. Charakteryzuje się ponadprzeciętną pomysłowością, co pomaga jej w tworzeniu strategii i opracowywaniu planów działania. Ada często wybiera również profesje związane ze sztuką, ze względu na swoje wysokie poczucie estetyki i wielką wyobraźnię. Staranność wykonywanych zadań, nawet w przypadku gdy nie sprawiają jej one przyjemności, pomaga piąć się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Stawiane przed sobą wymagania i ambicja sprawiają jednak, że jest osobą o skłonnościach do pracoholizmu. Często bierze na siebie więcej obowiązków niż powinna, przez co negatywnie odbija się to na jej zdrowiu. Nie znosi bezczynności i lubi życie na pełnych obrotach.

Choć Ada jest kobietą bardzo samodzielną i przebywanie w samotności nie stanowi dla niej problemu, to świetnie realizuje się również jako żona i matka. Podobnie jak w innych dziedzinach życia, Ada również do obowiązków rodzinnych podchodzi sumiennie, będąc oddaną panią domu. Nikt tak jak Ada nie będzie starał się podtrzymywać ciepła rodzinnego i dbać o szczęście swoich najbliższych. W miłości jest osobą niezwykle uczuciową i zmysłową, dlatego partner Ady pomimo upływu lat wciąż będzie spoglądał na nią z ciągłym pożądaniem i zachwytem. Zakorzeniony perfekcjonizm może być przyczyną nieporozumień w kontakcie z dziećmi, jednak troska i oddanie stanowią rekompensatę wszystkich trudów.

Ada z łatwością nawiązuje kontakty i prowadzi bujne życie towarzyskie. Czasem jednak woli pobyć sama ze sobą, dlatego tylko nieliczni potrafią to zaakceptować i pozostać z nią w bliskiej przyjaźni. Zdecydowanie jednak warto mieć w swoim gronie taką osobę jak Ada, która zawsze służy wsparciem, chętnie wysłucha i udzieli porady. Ada to kobieta z klasą i większość form rozrywki jest dla niej nudna i trywialna. Zamiast wyjścia do klubu w piątkowy wieczór będzie wolała wybrać się na kameralny koncert lub wystawę fotograficzną. Ada, pomimo że jest osobą szczerą i lojalną, to przejawia skłonności do brania udziału w intrygach, które mogą przynieść jej korzyści. Choć lubi towarzystwo ludzi i posiada liczne znajomości, przebywanie w samotności nie jest dla niej problemem i często zdarza jej się odmówić spotkania, co dla niektórych może być niezrozumiałe. Pomimo, że na pozór wydaje się osobą chłodną i pozbawioną uczuciowości, Ada to w rzeczywistości urodzona optymistka, na którą zawsze można liczyć.

  • Imieniny Ady: 10 stycznia, 5 lutego, 6 kwietnia, 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września 12 grudnia, 24 grudnia.
  • Patroni Ady: Święta Ada.
  • Odmiany imienia Ada: Adela, Adusia, Adzia, Adzieńka.
  • Znane osoby o imieniu Ada: Ada Rusowicz (piosenkarka), Ada Fijał (aktorka), Ada Sari (śpiewaczka operowa).
  • Przysłowia z imieniem Ada: „Ada to nie wypada", „Komu w oko wpadnie Ada, ten na ogół szpetnie wpada".

Przysłowia od imienia Ada
„Ada to nie wypada", „Komu w oko wpadnie Ada, ten na ogół szpetnie wpada"
Znani imiennicy
Ada Rusowicz - piosenkarka, Ada Fijał - aktorka, Ada Sari - śpiewaczka operowa
Formy obcojęzyczne
rosyjski - Ада

Ostatnie komentarze

Adaa
Nie wiedziałam co oznacza moje imię, super imiennik.
Adrianna
Znajomi mówią do mnie Adela.
MArian
Bardzo ładne imie
Adusia
Wszystko się zgadza, na pozór wyglądam jak obrażona osoba o chłodnym usposobieniu a w rzeczywistości tak nie jest. Duzo osób mi to mówi jak juz mnie pozna.
Jadwiga
Bardzo ładne imię :)

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane