Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marzena

Zdrobnienia: Marzenka, Marzenuś, Marzynka, Marzka, Marzyś, Zenuś

Imię Marzena pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza osobę piękną, umiłowaną przez Boga. Marzena lubi się uczyć i często ucieka w świat książek. To kobieta wielu talentów, ale nie każdemu będzie dane je poznać. Marzena nie epatuje życiem osobistym, ale też nie stroni od ludzi. Ta kobieta potrafi zagadać i ma w zanadrzu wiele ciekawych opowieści. Marzenę wyróżnia dobroć, którą wiele osób próbuje to wykorzystać. Dlatego kobieta potrafi być zamknięta i nie mówi otwarcie o swoich emocjach.

Cechy osoby noszącej imię Marzena

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
osoba umiłowana prze Boga
Główne cechy
ciekawa świata, pogodna
Predyspozycje zawodowe
psycholog, historyk sztuki
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
biel
Imieniny obchodzi
26 kwietnia

Rodzina i związki
Marzena nie czuje się dobrze wśród ludzi, którzy ją przytłaczają, w tym członków rodziny. Jeśli czuje swobodę, będzie doskonałą żoną i matką. Ta kobieta lubi luksus i zna się na modzie na najwyższym poziomie. Marzena lubi wieść dostatnie życie i docenia piękno sztuki. Kobieta zawsze dba o ognisko domowe i mimo zmęczenia potrafi wykonywać swoje domowe obowiązki z ogromną radością. Marzenę można porównać do delikatnego, ale pięknego i niezwykłego kwiatu, który potrzebuje bardzo określonych warunków do tego, by w pełni rozkwitnąć.

W towarzystwie
Marzena zaraża innych swoją dobrą energią. Zawsze jednak ustawia się z boku, robiąc swoje i obserwując to, co się dzieje dookoła. Kobieta o tym mieniu boi się rozczarowań, dlatego też rzadko angażuje się w poznawanie nowych osób. Marzena często buja we własnym świecie, wykreowanym dzięki czytaniu i nauce. Zdarza jej się nie mówić o sobie zbyt wiele, przez co wielu osobom Marzena wydaje się niezwykle tajemnicza. Wśród najbliższych znajomych Marzena uchodzi za gadułę, która zawsze opowie jakąś ciekawą historię.

W pracy
Marzena ma silnie wykształcony nawyk nauki i częstego czytania. Wiedza szybko jej wchodzi do głowy, dlatego Marzena często kończy kilka kierunków studiów. Ta kobieta ma smykałkę do artystycznych zawodów. Niestety, Marzena często wykazuje się słomianym zapałem. Nie zawsze wykonuje zadania do końca, przez co popada w konflikty ze współpracownikami. Ta kobieta nie lubi hałasu i zawsze wybiera pracę, w której panuje cisza oraz spokój.

Przysłowia od imienia Marzena
Brak
Znani imiennicy
Marzena Komsta - kompozytorka, Marzena Rogalska - dziennikarka, Marzena Broda - pisarka, Marzena Karpińska - sztangistka
Formy obcojęzyczne
łacina - Margarita, angielski - Margaret, Margery, węgierski - Margit

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane